Aktuality v E-shopu

GALFER BRAKE SYSTEMS (22.12.2005)

GALFER HIGH PERFORMANCE BRAKE SYSTEMS

GALFER patří mezi významné producenty třecích materiálů. Tato značka je vnímána jako vysoce kvalitní produkt nejen v Evropě, ale třeba i v Severní Americe. Společnost založil roku 1950 Maffi Milesi. Za půl století své existence se firma vypracovala mezi hlavní producenty třecích materiálů pro automobilový průmysl. Tradice, zkušenosti a v neposlední řadě vynikající znalost trhu umožňuje  neustálý vývoj do naší infrastruktury a využití nejmodernějších technologií. Díky těmto faktorům se značka Galfer stala volbou mnoha výrobců automobilů.

Pro garanci vynikajících výsledků a udržení se na špici technologického vývoje zaměstnává Galfer ve svém vývojovém a zkušebním centru team špičkových odborníků, kteří se zaměřují na použití nejmodernějších technologií u všech produktů GALFER. Díky tomu naše produkty nejen splňují ve většině případů kvalitativní standarty jako ECE-R-90, ale v mnoha případech je svými vlastnostmi předčí.

Vývoj produktů GALFER samozřejmě neprobíhá jenom v laboratořích, ale také na závodních tratích. Na mnoha vozech v různých šampionátech na celosvětové úrovni můžete najít  produkty GALFER a to nejen v automobilových závodech, ale i u motocyklů či motokár. Za celou dobu naší existence jsem získali mnoho úspěchů v různých šampionátech. Jako příklad můžeme uvést použití našich třecích materiálů týmy Fortuna Honda a Derbi Caja Madrid v závodech MS silničních motocyklů.

Veškeré zkušenosti získané na závodních tratích přenáší firma GALFER do produktů určených pro běžné motoristy a to jak u standardních třecích materiálů, tak samozřejmě také u sportovních produktů jako jsou řady TUNING, X-TREME, RACING a EVOLUTION. Tyto produkty představují ve svém segmentu trhu naprostou špičku, což potvrzuje spokojenost velké spousty běžných motoristů používajících naše třecí materiály při svém každodenním provozu.

GALFER se samozřejmě dívá i do budoucnosti a kromě neustále vývoje svých produktů se zaměřuje i na obchodní stránku a to především zlepšením organizace celé firmy tak, aby firma byla schopna uspokojovat stále lépe potřeba svých zákazníků.

Naše firma Renovak Kostelec nad Orlicí s.r.o. je od roku 2005 distributorem této španělské značky na našem trhu. Tímto krokem se snažíme rozšířit naší nabídku Vám zákazníkům tak, aby jste si vždy byli schopni vybrat mezi všemi námi nabízenými třecími materiály přesně podle Vašich požadavků.

GALFER HIGH PERFORMANCE BRAKE SYSTEMS

GALFER – představení produkce

AUTOMOBILY:

STANDART Brzdové destičky a kotouče pro osobní vozidla - běžný silniční provoz
TUNING Brzdové destičky a kotouče pro sportovní použití
RACING X-TREME Brzdové destičky a kotouče pro závodní nasazení
EVOLUTION Tuningové brzdové sady pro běžný silniční provoz
DOPLŇKY Brzdové hadice, zařízení pro servis brzd, koncovky hadic atd.

 

*************************************************************************************

STANDART

BRZDOVÉ DESTIČKY FDA1045

Brzdové destičky FDA1045. Efektní a konstantní brzdný účinek materiálu. Nízké opotřebení. Minimální hladina hluku. Výrazně redukovaný čas potřebný k zajetí destičky. Materiál není agresivní k brzdovému kotouči. FDA1045 je kromě běžného použití u koncových zákazníků také ideální volbou pro zákazníky ze specializovaných sektorů jako jsou půjčovny aut, vozy taxislužby, prostředky hromadné dopravy, vozový park armády atd. Překračuje požadavky dané specifikací ECE-R-90.

BRZDOVÉ KOTOUČE DFA

Kotouče vyvinuté jak pro náhradní spotřebu, tak pro OE. Identické materiály. I v případě agresivního použití dochází k minimálnímu opotřebení kotoučů. Možno kombinovat s originálními náhradními díly, výrobce doporučuje užití s destičkami GALFER. 

BRZDOVÉ ČELISTI

Brzdové čelisti jsou již připraveny k montáži. Dodávány včetně veškerého příslušenství. Tato skutečnost pomáhá ušetřit až 25% času potřebného k montáži na vozidlo. Samozřejmostí jsou splněné požadavky ohledně normy ECE-R-90. Na jejich výrobu jsou používány materiály identické s těmi, které Galfer používá při výrobě OE.

KIT TURISMO

Kompletní kit pro přední nápravu – obsahuje brzdové destičky z materiálu FDA a brzdové kotouče DFA. Jednoduchá montáž, vynikající bezpečnost.

 

*************************************************************************************

TUNING

BRZDOVÉ DESTIČKY FDT 1055

Brzdové destičky pro sportovní jízdu a tuning. Vynikající brzdný účinek, minimální opotřebení, maximální výkon za suchých i mokrých podmínek. Nízké opotřebení brzdových kotoučů.  Progresivní brzdný účinek, maximální odolnost vůči fadingu. Bezhlučný provoz. Rychlejší nástup brzdného účinku než u materiálů dodávaných do OE. Nasazení možné na předních i zadních nápravách, dále možné použití na zadních nápravách u závodních vozidel s předním pohonem.

BRDZDOVÉ KOTOUČE DFT

Brzdové kotouče se specifickým drážkováním, které umožňuje efektivní očistu třecího materiálu. Při výrobě kotouče prochází speciální tepelnou úpravou, která umožňuje zkrácení doby nutné pro správné zajetí a eliminuje tak znehodnocení kotouče při rychlejším zajíždění třecího materiálu. Podstatné zvýšení brzdného účinku při použití s brzdovými destičkami FDT1055. Kotouče mají na každé straně 8 drážek, diametrální úhel 70°, otevřené na venkovní straně kotouče, což umožňuje maximálně efektivní odvětrávání plynů vznikajících při transformaci brzdné síly z mechanické na tepelnou energii. Nasazení kotoučů je možné měnit v závislosti na požadovaném výkonu a zvyklostech řidiče. Nasazení kotoučů směrem s drážkami po směru jízdy umožní agresivnější brzdný účinek, opačné nasazení umožňuje plynulejší účinek.

BRZDOVÉ HADICE FKA

Brzdové hadice pro sportovní účely. Vyráběno ve verzi umožňující natažení hadice nebo pevné provedení. Efektivnější odezva celého brzdného systému. Rozměry dle katalogu umožňují okamžité nahrazení originálního dílu. Hadice vyrobeny z materiálu Teflon PTFE, venkovní průměr 6,2 mm a vnitřní průměr 3,4, nerezová ocel zesilující hadice po celém jejich povrchu. Vše pro maximální ochranu překryto průsvitným plastovým krytem. Vynikající flexibilita, úspora váhy, odolnost vůči vysokým teplotám. Doporučeno pro všechny typy brzdových a spojkových systémů pracujících ve vysokém zatížení. Doporučena kontrola alespoň 1 krát v roce!!

KIT TUNING

Výše uvedené komponenty, tj. brzdové destičky z materiálu FDT1055 a drážkované brzdové kotouče s pevným uložením si můžete zakoupit také jako kompletní kit. Při použití těchto komponentů doporučujeme použití brzdových hadic FKA.

 

*************************************************************************************

RACING

GALFER patří mezi významné dodavatele závodních třecích materiálů jak pro top teamy ve světovém měřítku ve většině motoristických disciplín, tak také samozřejmě pro spousty závodníků a týmů také na národních či lokálních úrovních. Díky široké řadě svých produktů tak dokáže uspokojit náročné požadavky většiny závodních stájí. Zde Vám představujeme řadu závodních produktů:

BRZDOVÉ DESTIČKY FDR 1065

Organický třecí materiál vyvinut speciálně pro závodní vozy většiny disciplín. Ideální jak pro závody na okruzích, tak pro rally a další off-road disciplíny. Snadné dávkování brzdné síly, vynikající předvídatelnost brzdného účinku, široké spektrum využití. Podložní plechy včetně protihlukových shimů. Díky tomu připadá v úvahu i použití v běžném silničním provozu, i když samozřejmě s vědomím, že tento produkt nemá homologaci dle R90.  Agresivní brzdný účinek z tohoto produktu dělá ideální volbu jak pro závodní vozy skupiny N ve světovém šampionátu rally, tak také třeba v evropské sérii Formule 3 a další. Pozor! Správné zajetí je klíčové k docílení požadovaného brzdného účinku! Progresivně materiál zahřívejte a zchlazujte, po ujetí další kola při lehkém brždění je materiál schopen podávat svůj maximální výkon. Koeficient tření 0,56u. Užití od 0°C do 700 °C. Tato směs se ještě vyrábí v modifikaci C12 a to pouze ve tvaru destičky určené pro Mitsubishi EVO V-VIII a Subaru Impreza WRX STI 2002+ pro skupinu N.

BRZDOVÉ DESTIČKY FDRS 1075

Třecí materiál kombinují sloučeniny kovu a sintru vyvinut pouze pro závodní použití. Doporučeno pro použití v závodech nejvyšší kategorie jako třeba WRC Rallye, FIA GT, Australian V8 nebo WTCC. Vynikající předvídatelnost brzdného účinku, progresivní výkon. Koeficient tření 0,69u. Použití do 800 °C. Tuto směs používají například tovární týmy při závodech mistrovství světa v rally v kategorii JWRC s vozy Super 1600.

BRZDOVÉ DESTIČKY FDRR 1080

Třecí materiál kombinující sloučeniny kovu, karbonu a keramických prvků umožňuje progresivní brzdný účinek s křivkou lineárního tvaru, vynikající koeficient tření, snadné dávkování brzdné síly. Tato směs se používá například při závodech mistrovství světa rally, F-3, FIA GT, NASCAR, Australské sérii V8 nebo WTCC. Nízké opotřebení, vynikající volba pro vytrvalostní závody na okruzích. Vyvážený poměr mezi citlivostí materiálu a brzdným účinkem jako takovým. Díky tomu se používá právě v disciplínách jako F3, WS a GP2. Koeficient tření 0,64u. Užití do 800 °C.

BRZDOVÉ KOTOUČE DFX – ŘADA X-TREME

Brzdové kotouče určené pro závodní nasazení a sportovní účely. Plovoucí uložení, pro výrobu středového zvonu použita slitina duralu 7075 s anodizaci v červené barvě. Drážky na venkovní straně kotouče přispívají ke správnému čistění třecího materiálu destičky. Každá strana kotouče obsahuje 10 drážek v úhlu 70 ° vůči křivce vyznačující průměr kotouče. Drážky jsou na vrchní straně kotouče otevřené pro optimální chlazení. Kotouče procházejí ve výrobním procesu speciální tepelnou úpravou, která umožňuje jeho kombinaci právě s třecími materiály s vysokým koeficientem tření a extrémně vysokými pracovními teplotami. Kotouče je možné nasadit na nápravu v libovolném směru, tím se dá měnit průběh brždění na více agresivní nebo naopak více plynulé. Při posici drážek ve směru pohybu vozidla docílíme více agresivního průběhu, naopak při pozici proti směru jízdy se stane brždění více plynulé. Plovoucí střed kotouče zajišťuje maximální ochranu proti jeho zkroucení či popraskaní i při extrémních teplotách (teplo se tak rozkládá mezi kotouče a jeho plovoucí střed). Doporučeno užití s destičkami Galfer Racing (řada FDR 1065, FDRS 1075 nebo FDRR 1080).

BRZDOVÉ KITY KTX – ŘADA X-TREME

Vyvinuto pro závodní nasazení. Ve srovnání s originálními brzdovými systémy dochází ke zkrácení brzdné dráhy až o 35%. Vynikají výkon a odolnost vůči fadingu. Vyžadují citlivé dávkování brzdné síly, odezva systému na impulz na brzdový pedál je velice rychlá. Redukce teploty celého brzdového systému díky použití kotoučů X-TREME s plovoucím uložením.  Kompletní kit obsahuje: Destičky FDR 1065, Brzdové kotouče DFX, Brzdovou kapalinu Super DOT 4, karbonové protihlukové shimy.

 

*************************************************************************************

BRZDOVÉ KITY EVOLUTION

Vyvinuto ve spolupráci se závodními týmy pro nasazení v běžném silničním provozu!  Brzdová sada pasující na originální osazení vozidla bez nutnosti dalších úprav!  Významná redukce brzdné dráhy, extrémní odolnost vůči fadingu. Vynikají účinek, snadné dávkování brzdné síly, vyvinuto ve spolupráci s týmy ze závodů GT! Tyto kity uspokojí požadavky každého náročného sportovního řidiče, zkrátka produkt bez jakéhokoliv limitu.

Kit obsahuje následující komponenty:

Brzdové kotouče o průměru 290 mm nebo 355 mm s tloušťkou až 32 mm, plovoucí uložení s duralovým středem. Brzdná plocha kotouče se speciální povrchovou úpravou zajišťuje extrémní odolnost vůči teplotám z třecího materiálu a snadné odvětrávání plynů vznikajících mezi destičkou a kotoučem. Ventilační průduchy s náklonem 45 °zajišťují vynikající chlazení kotouče a celého systému. Plovoucí střed s anodizací a speciální vytvrzeným duralem z materiálu 7075 zajišťuje maximální odolnost kotouče proti vibracím a odolnost vůči vysokým teplotám.

Brzdové třmeny se 4 nebo 6 písty. Rozdílná velikost pístů zajišťuje extrémní přenos síly a vysoký účinek. Díky jeho designu je zaručeno rovnoměrné opotřebení destičky a ochrana samotných pístů před mechanickým opotřebováním. Teflonová povrchová úprava zajišťuje ochranu proti korozi, červená barva.

Brzdové destičky FDT-1055 nebo FDR-1065. 3 rozdílné tvary destiček podle typu použitého třmenu.

Brzdové hadice z nerezové oceli. Kit s velkou odolností vůči smrštění a zpětnému roztažení zajišťuje větší efektivitu celého brzdového systému. Vnitřní část hadic z materiálu Teflon PTEF, zesílení venkovní části z tvrzené oceli. Celá hadice opatřena plastovým průhledným potahem.

Držáky třmenu z anodizovaného duralu 7075 se speciální povrchovou úpravou.  Váhová úspora.

Brzdová kapalina Galfer DOT 5.1. Vysoký bod varu, velká tepelná stabilita.

Adaptéry nutné k montáži hadic i brzdového třmenu.

Upozornění! Montáž těchto kitů může vyžadovat použití vymezovacích podložek, závisí na typu použitých ráfků.

 

Kompletní sortiment firmy GALFER naleznete v našem e-shopu ZDE

 

 

GALFER HIGH PERFORMANCE BRAKE SYSTEMS

Autor: Miroslav Číhal

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek