Aktuality v E-shopu

Koni FSD Systém (08.08.2006)

Koni FSD SystémSuper novinku do sortimentu přináší firma KONI. Jedná se o inteligentní podvozek, který dokáže během jízdy měnit automaticky svoji charakteristiku v závislosti na povaze jízdy. Tento produkt jistě ocení každý motorista, který má rád sportovnější jízdu a pevnou kontrolu nad svým vozem, ale zároveň vyžaduje pohodlí a komfort při běžné jízdě.

 

Něco k technologii FSD-systém – Frequency Selective Damping

Technologie se skládá hlavně z ovládacího ventilu a pomocného průtokového kanálku (bypass). Ventil pracuje a je řízen pouze silou odrazu (rebound).

Důvod je prostý ...KONI FSD využívá síly nárazu k určení pohybu částí nápravy (přejetí nerovností), což je přímo spojeno s odezvou na řízení, stabilitou na vozovce atd. Zatímco odrazová – zpětná síla ovládá pohyb karoserie a je tak přímo spojena s komfortem.

Zjednodušeně lze říci, že uvnitř tlumiče je zařízení, které vyhodnocuje otřesy či frekvenci kmitající pístnice a podle předem nastavených parametrů buďto setrvává pomocný průtokový ventil zavřený nebo naopak propustí více či méně oleje a tím změkčí účinek tlumiče. To probíhá řádově v milisekundách a změna účinku tedy nastává mnohokrát ve velmi krátkém okamžiku. Výsledkem je vyšší komfort jízdy nebo naopak jízda s tužším podvozkem. V každém případě však dochází k mnohem stabilnějšímu a efektivnějšímu kontaktu pneumatik, potažmo podvozku vozidla s vozovkou, což ve výsledném efektu znamená bezpečnější jízdu, vyšší kontrolu řízení, vedení vozu a snazší ovládání v náročnějších situacích. Nezanedbatelný je i zvýšení komfort u vozidel s nízko-profilovými pneumatikami.

Nutno zmínit, že se nejedná o žádný elektronický systém. Tudíž není nutno montovat jakákoliv dodatečná čidla, senzory či jiná zařízení a tlumiče rovněž neobsahují žádné vyčnívající kabely apod. Jejich montáž je snadná a plně srovnatelná s běžnými tlumiči. Pozitivní na tomto systému je i to, že ho lze zapracovat poměrně rychle do výroby u již stávajících aplikací a uspokojit tak co největší spektrum uživatelů vozů. Cílem výrobce je rovněž dodávat tlumiče s tímto systémem i do nových vozů. Z tohoto důvodu proběhla úspěšná jednání s osmi nejvýznamnějšími automobilkami, o dodávkách tlumičů s technologií FSD přímo do prvomontáže.

Jako zajímavost můžeme uvést, že tlumiče KONI FSD jsou montovány jako originální výbava na všech vozech Lamborghini Gallardo. Technický ředitel Lamborghini p. Ceccarani se k této spolupráci vyjádřil i v časopise AUTOCAR: „Jsem přesvědčený, že KONI vyzdvihne chování Gallarda na vozovce směrem k novým, vyšším úrovním“.

 

 

Koni FSD Systém

 

Momentální nabídku produktů Koni FSD naleznete v této tabulce:

 

Koni FSD Systém

 

Kompletní sortiment KONI FSD se zaváděcí 10% slevou naleznete v našem shopu ZDE

 

KONI FSD System

 

 

KONI FSD System

 

 

KONI FSD System

 

Autor: Miroslav Číhal

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek