Aktuality v E-shopu

Koni FSD Systém (08.08.2006)

Koni FSD SystémSuper novinku do sortimentu přináší firma KONI. Jedná se o inteligentní podvozek, který dokáže během jízdy měnit automaticky svoji charakteristiku v závislosti na povaze jízdy. Tento produkt jistě ocení každý motorista, který má rád sportovnější jízdu a pevnou kontrolu nad svým vozem, ale zároveň vyžaduje pohodlí a komfort při běžné jízdě.

 

Něco k technologii FSD-systém – Frequency Selective Damping

Technologie se skládá hlavně z ovládacího ventilu a pomocného průtokového kanálku (bypass). Ventil pracuje a je řízen pouze silou odrazu (rebound).

Důvod je prostý ...KONI FSD využívá síly nárazu k určení pohybu částí nápravy (přejetí nerovností), což je přímo spojeno s odezvou na řízení, stabilitou na vozovce atd. Zatímco odrazová – zpětná síla ovládá pohyb karoserie a je tak přímo spojena s komfortem.

Zjednodušeně lze říci, že uvnitř tlumiče je zařízení, které vyhodnocuje otřesy či frekvenci kmitající pístnice a podle předem nastavených parametrů buďto setrvává pomocný průtokový ventil zavřený nebo naopak propustí více či méně oleje a tím změkčí účinek tlumiče. To probíhá řádově v milisekundách a změna účinku tedy nastává mnohokrát ve velmi krátkém okamžiku. Výsledkem je vyšší komfort jízdy nebo naopak jízda s tužším podvozkem. V každém případě však dochází k mnohem stabilnějšímu a efektivnějšímu kontaktu pneumatik, potažmo podvozku vozidla s vozovkou, což ve výsledném efektu znamená bezpečnější jízdu, vyšší kontrolu řízení, vedení vozu a snazší ovládání v náročnějších situacích. Nezanedbatelný je i zvýšení komfort u vozidel s nízko-profilovými pneumatikami.

Nutno zmínit, že se nejedná o žádný elektronický systém. Tudíž není nutno montovat jakákoliv dodatečná čidla, senzory či jiná zařízení a tlumiče rovněž neobsahují žádné vyčnívající kabely apod. Jejich montáž je snadná a plně srovnatelná s běžnými tlumiči. Pozitivní na tomto systému je i to, že ho lze zapracovat poměrně rychle do výroby u již stávajících aplikací a uspokojit tak co největší spektrum uživatelů vozů. Cílem výrobce je rovněž dodávat tlumiče s tímto systémem i do nových vozů. Z tohoto důvodu proběhla úspěšná jednání s osmi nejvýznamnějšími automobilkami, o dodávkách tlumičů s technologií FSD přímo do prvomontáže.

Jako zajímavost můžeme uvést, že tlumiče KONI FSD jsou montovány jako originální výbava na všech vozech Lamborghini Gallardo. Technický ředitel Lamborghini p. Ceccarani se k této spolupráci vyjádřil i v časopise AUTOCAR: „Jsem přesvědčený, že KONI vyzdvihne chování Gallarda na vozovce směrem k novým, vyšším úrovním“.

 

 

Koni FSD Systém

 

Momentální nabídku produktů Koni FSD naleznete v této tabulce:

 

Koni FSD Systém

 

Kompletní sortiment KONI FSD se zaváděcí 10% slevou naleznete v našem shopu ZDE

 

KONI FSD System

 

 

KONI FSD System

 

 

KONI FSD System

 

Autor: Miroslav Číhal

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek