Aktuality v E-shopu

McGard - pojistné šrouby a matice (16.07.2009)

S přibývajícím množstvím upravených aut také přibývá počet těch jedinců, kteří si svoji "mužnost" dokazují ne právě správným a legálním způsobem. Proto je velmi důležité, aby si každý majitel chránil svůj čtyřkolý poklad nejlépe jak umí. Způsobů je mnoho od mechanické páky na volant, přes blokování vstřiku paliva až po nejrůznější autoalarmy. Avšak velmi podstatná otázka zabezpečení přichází v okamžiku, kdy si majitel dopřeje nové, na pohled okouzlující kola. Nikdo netouží zažít pocit, když se ocitne před svým autem, stojícím na cihlách. Nejhorší případ však nastane, pokud se při "neprofesionálním" odcizení kol poškodí i náprava nebo brzdový kotouč. Existuje řada firem, které se zabývají výrobou bezpečnostních šroubů, ale firma McGard si od svých produktů slibuje mnohem více!

 

mcgard logo big

 

MCGARD - "BEZPEČNOSTNÍ HVĚZDA"

Asi ani není třeba připomínat, jak je důležité si své auto chránit. Po světě běhá už příliš mnoho "zvědavců" na to, abychom tuto záležitost nechali jen tak, na náhodu. Uvědomuje si to i jedna konkrétní firma za velkou louží, která si říká McGard. Tato původem americká firma byla založena již v roce 1964 s jasným cílem - nabídnout jistou formu bezpečnosti. Její náplní práce je totiž výroba bezpečnostních šroubů a matic nejen pro kola. Produktové portfolio si představíme níže.

Certifikat DEKRAModernizace exportu umožnila firmě McGard dodávat své výrobky také na evropské trhy. I díky této skutečnosti se od roku 1994 druhá výrobní hala (první je v USA) nachází v německém městě Fleine. Firma McGard vlastní certifikát ISO 9001 / 2, přičemž její matice jsou certifikované ISO / TS 16949:2002. Oceněná byla také velmi prestižním oceněním "Total Quality Excellence Award", které uděluje automobilka Ford Company pro 20 nejlepších firem na světě. Dnes je McGard firmou dodávající své bezpečnostní prvky pro automobilky jako Daimler-Chrysler, Porsche, Volkswagen, Ford, Toyota atd..

Hlavní myšlenkou šroubů McGard je jejich hlavice. Nenajdeme ji ve formě klasického šestihranu, právě naopak, je hladká. To zabrání použití francouzských klíčů a jiných podobných nástrojů. Pointa je v použití extra úzké drážky ve tvaru zakřivené hvězdice shora, která ma každou stranu různě dlouhou. Na takto opracované šrouby se nasadí specifická hlava, na jedné straně s šestihranem. Hlavice šroubu je vyrobena z materiálu tvrdosti 50-54 HRC čímž je zajištěna vysoká deformační odolnost klíče, což je problémová část u levnějších výrobků. I díky použití tohoto tvrdého materiálu bylo možné použít tento systém s hvězdou, to znamená, že její tvar se nijak nezdeformuje, resp. nezničí. Navíc, úzká drážka hvězdy znemožňuje použití multi-pin klíče. Završením tohoto skvělého "vynálezu" je povrchová úprava nikl-chromovou vrstvou, díky níž se majitel nemusí obávat koroze. U každého balení pojistných šroubů nebo matic McGard je přiložena registrační kartička, která obsahuje unikátní kód vaší kombinace klíče, pomocí které můžete v případě ztráty snadno objednat náhradní klíč.

 

 

Firma McGard je v čele světových firem zabývajících se výrobou bezpečnostních šroubů a jiného příslušenství. Jejich portfolio je vcelku obsáhlé a zahrnuje tyto produkty:

- Bezpečnostní šrouby - modely Standard (SU), Ultra high security (SL) a Tuner. Šrouby SL oproti ostatním modelům disponují rotačním prstencem bezprostředně pod hlavicí šrouby, která zamezuje použití jakéhokoliv neoriginálního nástroje. Model Tuner je vhodný pro disky se zapuštěnými a úzkými otvory pro šrouby.

- Bezpečnostní matice (hlavy) - matice jsou stejně jako šrouby vyráběny ve třech modelech, ke kterým přibyl nový, 4x4. I v tomto případě je model SL charakteristický otočným prstencem a model Tuner pro disky s úzkým otvorem.

- Zámek airbagu - Čím dále, tím více se airbagy stávají terčem zlodějů, hlavně kvůli jejich poměrně vysoké ceně. McGard myslí i na toto a do své nabídky proto zařadil bezpečnostní šrouby, které se namontují na místo původních, sériových.

- Ochrana rezervního kola - McGard nabízí speciální bezpečnostní set šroubů a matic, určených k použití pro vozidla SUV, pick-up a jiné, které mají exteriérové rezervní kolo.

- Ochrana SPZ - speciální bezpečnostní set šroubů pro upevnění SPZky.

- Ostatní - V nabídce McGard se ještě nacházejí i originální nástroje na osazení bezpečnostních šroubů, podložky, ochranné krytky šroubů a pouzdra na matice.

Firma McGard "nemá prsty" jen v auto průmyslu, ale svůj čas věnuje i jiným věcem, které vyžadují zajištění. Například lodě - zabezpečení proti odcizení motoru nebo vrtule, PC komponenty, rozvodné skříně, kryty kanálů, plynoměry a vodoměry, domácí alarmy, střešní nosiče, bezpečnost v muzeích atd..

Kompletní katlog firmy McGard si můžete stáhnout ZDE.

 

Bezpečnostní matice a šrouby McGard naleznete v našem shopu ZDE

 

(V našem sortimentu naleznete bezpečnostní šrouby a matice standard SU, pokud máte zájem o jiné díly ze sortimentu McGard kontaktujete nás e-mailem.)

 

 

 

bezpečnostní šrouby McGard bezpečnostní matice McGard

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek