Aktuality v E-shopu

Motor show Essen 2003 (05.12.2003)

loga/listaessen


Motor show Essen 2003

Máme pro Vás reportáž z další tuningové akce, tentokrát z Evropy, přesněji z Německa. Essen show každoročně zakončuje evropskou tuningovou sezónu a jak se na závěr sluší a patří bývá zde přítomna celá evropská tuningová elita.

Mi jsme se na tuto přes 1000km dlouhou cestu vypravili tak jako každoročně a musím říci, že se nám jako vždy vyplatila. Viděli jsme spoustu nového, nafotili spoustu ukázkových autíček a oslovili několik firem, které by mohli v České republice upoutat svojí produkcí.

 Jen namátkou bychom chtěli jmenovat např. firmu Bavaria tuning, která vyrábí pneumatické podvozky na evropská auta, Octavii nevyjímaje. Jedná se o tlumiče s přídavnými vzduchovými vaky, které se dají elektronickou cestou ovládat přímo z kabiny vozu. V praxi to znamená, že si můžete auto jakkoliv zvednout nebo snížit. Samostatně se dá ovládat přední nebo zadní část vozu a dokonce i jednotlivé tlumiče. Dají se také provádět takové kousky jako je „hopsání“ stojícího vozu na místě, jak bylo viditelné i ve filmu Rychle a zběsile.

Dále jsme viděli spoustu nových zadních chromovaných světlometů např. Opel Calibra, Tigra, Vectra A, B, C, VW Passat B5 a B6 Variant, Mercedes W202 a další. Nejzajímavější jsou však lampy na Octavie, které Vám v nejbližší době přivezeme.

Samozřejmě byly zde k vidění i krásná auta a prezentační stánky takových úpravců jako jsou Hammann, Kerscher, Seidl, Brabus, Lorinser, Opera a další lahůdky. Rieger tuning zde např. představil kompletní úpravu na nový model Golfa V. Také jsme navštívili stánek Opel, který vystavoval mimo jiné novou Astru, která je alespoň podle našeho názoru velice zdařilá.

Nebudu dále komentovat moře neonů a podobných dalších libůstek do auta. Zkrátka výstava byla jako každoročně vydařená a mohu každému vřele doporučit návštěvu.

Fotogalerii naleznete ZDE

obrazky/obressen

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek