Aktuality v E-shopu

OSRAM NIGHT BREAKER (09.01.2008)

OSRAM NIGHT BREAKERNová automobilová žárovka OSRAM Night Breaker doslova mění noc v den! Díky svému netradičnímu provedení nabízí o 90 procent vyšší osvětlení silnice než běžné automobilové halogenové žárovky. Na vozovku před řidičem vrhá mnohem více světla a zlepšuje také viditelnost jejích okrajů. Umožňuje tak spatřit chodce i cyklisty mnohem dříve než doposud. Tím přispívá ke zvýšené bezpečnosti na pozemních komunikacích.

Více světla – více bezpečnosti
OSRAM Night Breaker nepřináší zlepšení pouze v rámci svítivosti. Samotné světlo je totiž o 10 procent bělejší, což znamená snížení zátěže pro oči a také únavy řidičů, zejména na hůře osvětlených vozovkách. A přitom žárovka neoslňuje řidiče v protisměru – a tím přispívá ke zvýšení bezpečnosti na cestách.

Žárovku Night Breaker je možné využít u všech typů automobilů (v rámci evropských standardů). Lze jí bez problémů nahradit všechny současné typy žárovek, a to od modelu H1 až po model H11 (H1, H3, H4, H7, H11), se kterými je plně kompatibilní. K jejímu zamontování do reflektorů nejsou zapotřebí žádné další komponenty. Kromě přínosu z hlediska bezpečnosti je žárovka zajímavá také z hlediska designu. Vozidlo s jasným bílým světlem mezi ostatními vozy určitě vynikne. Díky speciální stříbrné vrstvě na vrchní části žárovky a modrým páskům na její spodní části se světlo nerozptyluje mimo kužel a umožňuje optimální čelní osvětlení i za špatného počasí. Night Breaker nejen že rozjasní i tu nejtemnější noc, ale poradí si i s deštěm, sněhem a mlhou.

Jízda v noci a špatná viditelnost jsou hlavními důvody nehod na silnicích

OSRAM NIGHT BREAKER

Velmi náročné je řízení v noci zejména pro starší osoby a pro osoby se zhoršeným zrakem. Ve tmě se pravděpodobnost nehody zásadním způsobem zvyšuje, a to i u osob bez zrakových potíží. Pouhý letmý pohled do statistik nehod nám odhalí, že noční doba je pro jízdu po silnici kritická. Např. v sousedním Německu dochází v noci k téměř 50 procentům všech smrtelných úrazů. Příčinou většiny nehod bývá špatná viditelnost a zhoršená reakční doba. Z téměř 100.000 osob, u kterých došlo v noci k dopravní nehodě, nastal u většiny z nich problém nedostatečného výhledu na silnici před sebou. Při jízdě v noci je důležité zejména udržet si soustředění, mít dobrý výhled na silnici a včas si všimnout všech překážek – chodec v tmavém oblečení je vidět teprve na vzdálenost 25 metrů. Přitom brzdná dráha většiny běžných automobilů jedoucích rychlostí 100 km/hod se pohybuje okolo 40 metrů.

 

OSRAM NIGHT BREAKER

 


Vidět a být viděn
Pro vozidla je stejně důležité být dobře viděn jako dobře vidět ostatní účastníky silničního provozu. Světlo předepsaných tlumených čelních reflektorů je často příliš slabé, ať už následkem znečištění nebo špatného seřízení světelného kuželu, takže ho chodci nebo cyklisté nemusejí zahlédnout včas. Na menších silnicích dochází často ke smrtelným úrazům účastníků silničního provozu, kteří přijíždějící vozidlo nezahlédli včas. Více světla na silnicích znamená, že sami vidíte víc a ostatní vidí lépe vás. Žárovka Night Breaker přináší na silnici o 90 procent více světla, a tak se podílí na zvýšení bezpečnosti na silnicích. Využíváním této nové žárovky může každý řidič zvýšit svou bezpečnost a také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, a zároveň si zpříjemnit noční cestování.

Tyto nové žárovky můžete zakoupit v našem shopu ZDE

 

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek