Aktuality v E-shopu

Viva Las Vegas (11.11.2003)

obrazky/logoaktsema001

VIVA LAS VEGAS

Zdravíme tunery a všechny příznivce motorismu. Dnes máme pro Vás závan čerstvého vzduchu z dalekého západu. Minulý týden se v Nevadském Las Vegas uskutečnila tuningová akce světového kalibru SEMA SHOW 2003. Měli jsme to štěstí a mohli jsme se z naším fotoaparátem této extrem akce zúčastnit. Jak se jistě všichni shodneme Spojené státy lze počítat ke kolébkám motorismu a tak nás opravdu těšilo, že Vám můžeme přivézt čerstvé informace.

V úterý 4.11.2003 jsme nasedli na letadlo směr Praha-Amsterdam-Detroit-Las Vegas. Po strastiplném cca 17 hodinovém letu jsme se ocitli zhruba ve 23:15 místního času na letišti Las Vegas. Nasedli jsme do vypůjčeného Dodge Neon 03 a vyrazili směr hotel Four Queens. Na cestě nenastal žádný problém až na drobnost, na kterou jsme nebyli připraveni a to, že semafory se v USA nacházejí až za křižovatkou. Stejně nebyly v záplavě neonů téměř viditelné.

Do hotelu jsme dorazili bez dalších komplikací a po krátkém spánku jsme ráno, plni nedočkavosti, vyjeli směr Convention center Las Vegas. Už po cestě nás okouzlovala spousta fantastických "AMERIK", včetně několika desítek Hammerů a tzv Hammerzín (cca 12 metrový Hammer styl limuzína). Po krátké registraci jsme se vrhli do davu, musím se přiznat, že jsme opravdu nevěděli co dříve fotit. Totiž už na parkovišti jsme nalezli hromadu strojů, které rozhodně neodpovídají evropskému standartu. Byli zde k vidění zástupci snad všech automobilek na které jsme si v rychlosti vzpomněli. Musím podotknout, že úpravy, které na nich byly provedeny se opravdu v Evropě nevidí, ať už to byly nejrůznější airbrushe, hydraulické nastavitelné podvozky, karbonové a kevlarové karoserie nebo turbíny o velikosti 13" kola.

Celá show byla rozdělena na dvě části, Sema show, která je laděna spíše ve stylu tuning a racing a AAPEX show, která se specializuje spíše na náhradní díly. My jsme pochopitelně neváhali a vyrazili směr Sema. Už při vstupu jsme byli maličko zaskočeni cca 3cm koberci, které byly taženy po celé ploše obrovských hangárů. Tedy měkký krok a vzhůru do boje. První nač jsme narazili byla záplava různých neonů, svítidel, blikadel a LED diod na všechny způsoby. Nasbírali jsme několik katalogů od firem jako je PlasmaGlow, Street Glow Inc. a dalších a s příslibem zaslání ceníků a s přátelským podáním ruky jsme pokračovali dál. Navštívili jsme desítky firem světových jmen jako je Tein, GReddy, Arospeed, Matrix, Tenso, Holley, Turbo XS, Injen atd. Domluvili jsme možnosti prodeje v Evropě a probrali jsme diference našich tuningových trhů. Po 8 hodinách tvrdé dřiny jsme odjeli na hotel a doslova padli za vlast.

Druhý den jsme opět v 9:00 po otevření stáli na značkách a pokračovali v dobře započaté práci. V dalších halách jsme nalezli mimo amerických i spoustu Japonských a Thaiwanských tuningových výrobců. Přiznám se, že jsme se cítili téměř ztraceni v nepřeberném množství námětů a tuningových lahůdek. Navštívili jsem např. firmu NOLOGY (známá z filmu Rychle a Zběsile), která vyrábí fantastické zapalovací kabely i na evropské vozy. Nejpůsobivější, ale bylo moře litých kol nadpozemských rozměrů. Jak jsme zjistili pro američany nejsou 17 palcová kola dost dobrá. Úplně běžný rozměr, který byl k vidění na každém druhém voze je zde 20 palců, rozměry dále pokračovaly na 22, 24 a 28 palců a největší kousek, který zde byl k vidění byl macek rozměru 30x20 palců .... co k tomu dodat. S opravdu parádní nabídkou se zde představila firma Lexani wheels, jejichž prezentační DVD plné magických kol a překrásných modelek můžete objednat ZDE za pouhých 399,-kč. (Bohužel jsme jich získaly pouze několik, takže na všechny zájemce se asi nedostane) Firma Lexani nabízela kola v komplet pozlaceném provedení, kola posázená diamanty a také skvělou novinku, kola se dvěma středovými terči, které se i když auto stojí dále točí.

Tím byl další den ukončen a mi jsme po večeři vyrazili do města abychom načerpali místní atmosféru. Nebudu zde dále popisovat co jsme viděli, protože to prostě člověk musí zažít na vlastní kůži. Mohu jenom potvrdit, že Las Vegas je město neomezených možností.

Jenom pro ilustraci pár fotografií z nočního Las Vegas naleznete ZDE.

Třetí den byl už bohužel ve znamení odletu, ale i tak jsme nelenili a před odjezdem jsme se ještě vrátili na výstavu a obešli několik dalších firem, které jsme ještě chtěli vidět. I tak jsme bohužel nestihli všechno a jsme poučeni pro příští rok, že 3 dny na Las Vegas opravdu nestačí.

Málem bych zapomněl na ozdobu celé show, která k autům jistě patří, byly to krásné ženy. Tyto bohyně byly k vidění na každé stánku, podepisovali plakáty a fotily se z návštěvníky.

V sobotu jsme něco po 16 hodině přistáli v Praze, unaveni, ale šťastní a plní dojmů. Pokud se alespoň některý ze započatých kontraktů vydaří, máte se, tuneři, na co těšit.

Fotografie těch nejzdařilejších kousků naleznete ZDE 

(mějte prosím strpení je to cca 300 fotografií a bohužel se načítají celkem dlouho)

obrazky/supercar_s

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek