Novinky v Tuningu

Audi chystá prémiové mini (29.04.2013)

NOVINKY – Audi už delší dobu testuje elektrické vozy, přesto se však dosud významně německý výrobce na trhnu s hybridy nepodílel. Změnu má přinést nový model postavený na základně Volkswagenu e-Up! Plně elektrický vůz chce Audi začít vyrábět už v roce 2015. Zároveň se malý model stane prvním opravdovým městským vozem v historii značky.

Informace pochází z magazínu Automobil-produktion, který patří do rodiny německého magazínu Auto Bild. Zde se kromě jiného dozvíme také to, že Audi chystá kompletní přepracování interiéru do luxusnějšího stylu, chybět nemá kvalitní zábavní hi-fi systém. V exteriéru se má Audi lišit také mnohem více než trojice vozů od VW, Škody a Seatu.

Lepší má být Audi oproti VW e-Up! také v kapacitě baterie. Dojezd malého automobilu z Ingolstadtu by tak měl být až dvě stě kilometrů na jedno nabití. Malý Volkswagen nyní zvládá „pouhých“ sto padesát kilometrů.

Výkon by měl být také lepší než u Volkswagenu. Už nyní výrobce uvádí, že výkon elektrického Audi bude 116 koní. Díky tomu malý tichý dravec zvládne stovku za 9,3 vteřin a dosáhne na maximální rychlost 150 km/h.

Na oficiální zprávy z Audi si ještě počkáme, je však jisté, že příznivci, kteří dosud čekali na městskou nákupní tašku od Audi, se dočkají.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Audi chystá prémiové mini

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie