Motokáry

12 hodin do Guinessovky

V noci ze soboty na neděli se v brněnské Kart Areně v M-Paláci uskutečnil 12-hodinový motokárový závod o zápis do české verze Guinessovy knihy rekordů. Ve startovní listině se objevily i jména profesionálních jezdců – vrchařů Tomáše Kusého, Dana Suchého, Miroslava Fajkuse, Kamily Staré, Roberta Šenkýře a mnoha jiných.

Zúčastnil se také zpěvák kapely Kern Jaroslav Kronek.

Sedm týmů po šesti až osmi jezdcích odstartovalo do závodu o půl jedenácté v noci, v prvním kole byl však závod zastaven a startovní procedura se opakovala. Druhý pokus byl úspěšný a závodníci vyrazili tempem vhodným spíše pro krátký sprint.

Týmy zvolily různé strategie – někteří střídali po krátkých intervalech, aby zůstali bdělí, zatímco jiní jeli co nejdéle a týmoví kolegové polehávali, kde se dalo. Pouze na doprovodný striptýz všichni pánové ožili.

Rychlé tempo se udrželo i po několika hodinách, zdržení v boxech znamenalo jen tankování, nebo lehce opravitelné závady, jako upadlý výfuk, ulomené kolo či ucpaný karburátor. Od začátku vedl tým mladých jezdců Honda autoelegance, který od začátku zvyšoval svůj náskok.

Mladíci si na své konto připsali také nejrychlejší kolo závodu, které zajel patnáctiletý Marek Fried, zvyklý na volant závodní Fiesty.

Vymodlený šachovnicový praporek uvítal ospalé závodníky v neděli ráno o půl jedenácté. Na dvanáct hodin jízdy byly odstupy poměrně malé, tři týmy se dostaly v počtu kol nad 1300. Náročnost tohoto závodu se odrážela na tvářích závodníků i ve chvílích vyhlašování vítězů – tleskat pro ně nikdy nebylo tak bolestivé.

Pak už jen stačilo, aby šli členové vítězné posádky nahlásit své iniciály, kvůli motivaci celého závodu – zápisu do české „Guinessovky“. A jak se nakonec všichni rozloučili? Přece „Dobrou noc!“

Výsledky Závodu:

  1. Honda autoeledance 1343 kol (M. Dočkal, M. Foral, M. Fried, A. Kronek, T. Rumlena, V. Varadi)
  2. AK Motorsport team 1321 kol (A. Kárný, D. Kárný, M. Markel, P. Konopník, P. Bohdalík, R. Pauschek, P. Doležel, T. Kárný)
  3. Black Hill 1304 kol (R. Fried, T. Fried, J. Kronek, B. Rumlena, K. Stará, D. Suchý)
  4. Kart Arena 1298 kol (M. Mužík, P. Pospíšil, M. Floder, R. Vacl, T. Kusý, D. Adamec, R. Šenkýř, R. Horváth)
  5. Rarity 1290 kol (P. Bartůšek, R. Fried, H. Charous, T. Smrž, Z. Valíček ml., Z. Valíček st.)
  6. Formule 1274 kol (M. Fajkus, L. Gonda, V. Nerud, M. Svoboda, L. Romof, M. Zahradníček)
  7. No Name 1216 kol (J. Štork, P. Pospíšil ml., K. Nestrojil, K. Nestrojil ml., A. Nestrojil, T. Zemín, A. Zemín, P. Nosek)

převzato z www.motokary.net

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek