Tuning REDAKCE

13. Int. VW-Pfingsttreffen (31.05.2007)

13. Int. VW-PfingsttreffenSRAZY – Svatodušní svátky se v Německu letos neobešly bez pořádného srazu automobilů VW a Audi. Již třináctý ročník setkání příznivců wolfsburské automobilky a tisíce fanoušků si tak dalo dostaveníčko na letišti Litten, hned vedle městečka Bautzen, které leží hned u sjezdu dálnice A4. Pro méně zdatné v zeměpisu je Bautzen vzdálen zhruba 30 kilometrů od Drážďan. Na sraz jsme vyrazili také my, abychom ulovili zajímavé snímky německé scény, která se stává stále častěji výraznou inspirací českých tunerů.

13. Int. VW-PfingsttreffenSraz začal již v pátek 25. května v deset hodin dopoledne.  Kromě srazového rádia wild,wild,east (wild wild East bylo mottem celého srazu) si mohli návštěvníci začít prohlížet zajímavé kreace přijíždějících tunerů nebo se jen tak pobavit s přáteli. Již po obědě se na scéně ukázal silný dragster, který si střihnul čtvrt míli za doprovodu brutálního burácení. Volné tréninky na sprinty následovaly hned po show. A byly obzvlášť důležité, neboť vítěz měl možnost vyhrát 2 tisíce euro.

Vedle DJ Party se návštěvníci ještě v páteční večer mohli oblažit vůní spálených pneumatik, kde bylo obzvlášť živo. Oficiálně sraz zahájili členové Golf Clubu z Lausitze. Třináctý VW-Pfingsttreffen tak začal taneční párty pod celtou a erotickou show.

13. Int. VW-PfingsttreffenSobotní program nabídl už mnohem více. Soutěž o nejlepší tuning Show and Shine, soutěž Emma, soutěž v pálení pneumatik a závody ve sprintech na 400 metrů. Ve stejném duchu probíhala také neděle. Sraz skončil v pondělí ve dvanáct hodin. Celý víkend mohli příznivci vozů VW a Audi přihlížet partičce tunerů, kteří si vzali na paškál obyčejnou sériovou Audinku a za víkend před zraky účastníků srazu vytvořili zajímavou kárku, která obdržela zasloužený obdiv.

Pro milovníky vozů VW je Pfingsttreffen naprosto důležitou záležitostí, ostatní tuneři se musí spokojit s tím, že jiné vozy než Audi, VW a Trabant zde prostě najdou jen poskrovnu. Ovšem bylo z čeho vybírat, protože vedle retro tuningu si přišli na své také tuneři milující čistý design nebo rozpustilé hrátky s interiérem.

-jj-
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Tomáš Huliak, Katarína Melicherová

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

13. Int. VW-Pfingsttreffen

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek