Tuning REDAKCE

750 koní pro CL65 AMG (26.06.2009)

TUNING – Obrovské luxusní kupé CL65 AMG je dobré auto. Natolik dobré, že je o něj velký zájem. Společnost MKB určitě není tak dobře známá firma jako Brabus nebo Carlsson, má ovšem velký potenciál, neboť svými kreacemi dokazuje, že vozy Mercedes Benz mohou být velmi zajímavou volbou zákazníků hledajících své uspokojení mezi červenými a žlutými italskými plackami. MKB upravilo CL65 AMG k výkonu 750 koní. To už je slušný základ pro krvelačnou bestii.

Ačkoliv společnost připravila úpravu motoru pro CL65 AMG, aerodynamické díly mohou být použity také pro modely CL500/550. S názvem MKB 65/12 BT je balíček určen pro všechny, kteří nejsou se svým CL spokojeni. Společnost prozrazuje, že i majitelům CL500 nebo CL550 je schopna v tuningu motoru vyhovět.

Nejsilnější varianta výkonu je navýšení z 517 na 750 koní. Krouťák se dostal s navýšením až k číslu 1250 Nm. S takovým výkonem sprintuje těžké kupé z nuly na stovku za 4,1 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h.

Změnami prošly brzdy i podvozek. Vůz je celkově nižší o 25 milimetrů. Do podběhů se nastěhovaly dvaceti palcová kola MBK Alpha III. Exteriérový balíček obsahuje novou masku chladiče, přepracované nárazníky, zadní difuzor a boční prahy. V interiéru firma nabízí možnost změny v čalounění a karbonové doplňky.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

750 koní pro CL65 AMG

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek