Tuning REDAKCE

A jakou máte garáž Vy? (11.09.2006)

A jakou máte garáž Vy?KOMENTÁŘ – Prodávám Mazdu MX-5. Důvod je naprosto pochopitelný. Nemám garáž a pronájem garáže se mi z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Máte obdobný problém? Můj kamarád loni upravil svůj vůz a prodal ho v září pod cenou ze stejného důvodu. „Přece ho nenechám na pospas sněhu,“ tvrdil. A takhle je to u spousty dalších majitelů upravených vozů. Pro inspiraci jsme mrkli na www.ultimategarages.net.

V roce 2004 jsem to řešil elegantním způsobem. Přes zimu jsem jezdil vozem VW Brouk z roku 1964, v jedné pronajmuté garáži jsem mel ukrytou Škodu 1000 MB a ve druhé pronajmuté garáži jsem skrýval jedničkový VW Golf Cabrio. Starý Fiat 600D se musel ve stejný rok spokojit s plachtou z Baumaxu. V noci jsem pak uléhal a snil o veliké garáži, kde trávím nedělní podvečery s leštěnkou v ruce. Jenže člověk míní a život mění.

Dodnes žádnou garáž nemám. Zato už mám ale inspiraci, jak ta moje garáž bude vypadat. Při brouzdání po internetu jsem narazil na stránky www.ultimategarages.net a mým očím se tak naskytl pohled na ty nejzajímavější garáže na světě. Na stránkách jsou zachyceny snímky garážových řešení včetně článků o nich. Vše vychází z knihy motoristického novináře Phila Berga, který napsal knihu Ultimate Garages.

Na snímcích v naší fotogalerii naleznete garáže sběratelů, kteří se chlubí takovými exponáty, jako jsou vozy Porsche, Ferrari nebo závodní vozy. Někteří sběratelé svou garáž obohatili o sedací soupravu, ze které se na své skvosty mohou dívat. Internetové stránky pak dále informují o možnostech skloubení garáže a dílny.

Tak vysoko, jako je Ferrari asi nedosáhnu, pro své „veteránky“ ale jednou takovou garáž postavím. A pokud i Vám vadí maloprostorové garáže 2 x 5m, zkuste přemýšlet nad něčím podobným. A pokud i Vy máte nějakou extrovní garáž, napište nám, rádi ji představíme našim čtenářům.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

A jakou máte garáž Vy?

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek