Tuning REDAKCE

Alfa 156 od Hörmanna (13.08.2004)

loga/autoklubAlfa Romeo 156 od Hörmanna

Alfa Romeo má prestiž. Ovšem, nesmíme hovořit o 33kách, ale i taková 164 je dodnes oblíbená a zasloužené ovace sklízí 147ka. Ovšem my se dnes vrátíme o nějakých čtrnáct let zpátky, kdy se na scéně objevila Alfa Romeo 155. Tehdy se tento model jevil jako malá revoluce s tendencemi stát se klasikou. Pokud zmíníme 155 GTA, tak potom je jasné, že italští konstruktéři byli schopni vytvořit návaznost na zlatá léta motorového sportu této značky.

Milánská automobilka se stala terčem německé firmy Hörmann motorsport, která si vzala do rukou vůz Alfa Romeo 156 a vytvořila decentní drsnou šelmičku. Ale bylo by to celkem nepodstatné, kdyby se tento tuningový balíček nedal koupit. A pro které typy je určen? Speciálně pro Alfu Romeo 156 3.2 V6 24V GTA.

Firma Hörmann motorsport vyvinula speciální výfukový systém, který je zakončen dvěma oválnými koncovkami 148 x 75 mm a jeho zvuk je rozpoznatelný po každém otočení klíčkem zapalování a nastartování vozu. Alfa od Hörmanna může být díky novým tlumičům a pružinám nastavena o 20 – 60 mm světlé výšky níže než sériový vůz. Kromě podvozku se úpravce zaměřil i na brzdy a vytvořil zvláštní set, který zvyšuje brzdnou sílu automobilu.

Automobil je osazen osmnácti palcovými koly, které efektivně doplňují sadu spojlerů a prahů. Hörmann motorsport představil efektivní tuning kit, který působí na 156ku jako omlazovací kůra.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Hörmann motorsport

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Alfy 156 od Hörmanna

     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek