Tuning REDAKCE

Alfa Romeo Spider jako MX-5 (24.05.2012)

NOVINKY – Alfa Romeo si připravila pořádné překvapení. Představila výsledky spolupráce s Mazdou. Obě dvě automobilky budou spolupracovat na vývoji a výrobě nových roadsterů. Příští Alfa Romeo Spider tak má mít pohon zadních kol a architekturu příští MX-5. Spojením techniky a designu vznikne u Alfy Romeo velmi atraktivní automobil.

„Vyvineme dva rozdílné, stylové, ikonické a jasně rozpoznatelné roadstery s pohonem zadních kol,“ informují automobilky a jsou si jisté, že i přes podobnost dílů si díky stylu provedení své zákazníky Mazda MX-5 i Alfa Romeo Spider udrží. Oba vozy navíc mají mít rozdílné agregáty pod kapotou.

Podle plánu se bude jak Mazda MX-5, tak nástupce Alfy Romeo Spider vyrábět v japonském závodě Mazdy v Hirošimě. Výroba italského modelu má začít v roce 2015. Kromě výjimek v podobě limitované produkce modelu 8C Competizione Spider (2008-2010) a modelu RZ (1992-1994), měly poslední Alfy pohon předních kol. Náhonem na zadní kola se přitom pyšnil legendární roadster Spider, který se vyráběl v letech 1966 – 1993. Další generace založené na GTV a Breře měly pohon předních kol. „Tato dohoda jasně demonstruje náš záměr vyrůst v celosvětově uznávanou značku,“ řekl CEO Fiat Group, Sergio Marchionne.

Partnerství s Mazdou považuje Marchionne za velmi přínosné, neboť Mazda je podle něj jasný vůdce na trhu s kompaktními vozy s pohonem zadních kol. Podle Takashi Yamanouchi (CEO Mazdy) je spolupráce velmi vzrušující díky legendární respektované značce. „Speciálně si ceníme prestiže italské značky a pomoci při vývoji nové generace Mazdy MX-5, která je ikonickým vozem a stále nejlépe prodávaným roadsterem na světě,“ dodal Yamanouchi.

Finální smlouva má být podepsána v druhé polovině tohoto roku s tím, že obě automobilky budou nadále zvažovat možnosti spolupráce v Evropě. Na první návrhy a informace nových vozů si ještě počkáme. Alfa Romeo však po letech možná nabídne opravdový roadster, opravdového nástupce legendárního Spideru.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní za speciální ceny.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Alfa Romeo Spider jako MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako MX-5

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek