Tuning REDAKCE

Alfa Spider jako dvojče MX-5 (21.01.2013)

NOVINKY – Existují kabriolety a roadstery, které mají sportovní design, ale nechovají se jako opravdové sportovní vozy. Ikonou mezi všemi je Mazda MX-5, která byla poprvé představena v roce 1989 a od té doby si zajistila kult, na který se prakticky velmi těžko dostávají i mnohem dražší automobily. Alfa Romeo, která se dlouhá léta chlubí svým Spiderem, zveřejnila informaci, že podepsala dohodu o spolupráci s japonskou automobilkou. Spider tak v budoucnu může být stejně atraktivní jako Mazda MX-5.

V Americe je MX-5, tedy Miata, nazývána girly-car – holčičí auto. Mohou za to kulaté tvary a nepříliš dravý vzhled. Na evropském kontinentě už lidé tak úzkoprsí nejsou. MX-5 má statut jednoho z nejlepších roadsterů na světě. V případě Alfy Romeo pak samozřejmě všichni vyzdvihují především design. Spider je v jakékoliv generaci atraktivním roadsterem. Při jízdě se ovšem chová jako obyčejné auto s výkonným motorem.

Podle dostupných informací nový Spider získá podvozek z Mazdy čtvrté generace, což také znamená, že bude mít náhon na zadní kola. Alfa Romeo jako výraz poděkování za vyspělý sofistikovaný podvozek bude nový Spider vyrábět u Mazdy v závodě v Hirošimě. A to už od roku 2015.

Alfa Romeo ovšem podotýká, že nepůjde o klasická dvojčata. Každá společnost nabídne své vlastní motory i design. Jak ale bude finální podoba Alfy Romeo Spider vypadat, zatím nevíme. Je ale možné, že ve hře zůstane koncept Pininfariny z roku 2010, který můžete vidět níže na fotografiích.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv


 

Alfa Romeo Spider jako dvojče MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako dvojče MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako dvojče MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako dvojče MX-5

 

Alfa Romeo Spider jako dvojče MX-5

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek