Tuning REDAKCE

AMG ladí zavedené modely (10.02.2006)

SL55 AMGTUNING – Proč vymýšlet nová řešení na již dané modely, když stačí jen trochu zvýraznit rukopis u již hotových úprav? AMG se rozhodl upravit stávající modely SL55 AMG a SL 65 AMG. Obě verze se dočkaly větší exkluzivity a větší dynamiky.

Osmiválcový 5,5 litr od AMG se dočkal nového kompresoru a dalších úprav, které zvýšily výkon na 517 koní, oproti předchozím 500 koní. Nové SL 55, tak sprintuje z nuly na stovku za 4,5 vteřin, což je o dvě sekundy více než u předchozí úpravy. Maximálka je stále elektronicky limitovaná na 250 km/h.

U SL 65 AMG se extrémně silný AMG 6 litrový dvanáctiválec biturbo změnil v ještě větší monstrum. Dosahuje 612 koní při maximálním kroutícím momentu 1000 Nm. Z nuly na stovce je za 4,2 vteřin a maximálka je elektronický limitována taktéž na 250 km/h. 

Oba roadstery mají modifikované tlumiče, které jsou založeny na druhé generace systému Active Body Control. Na obou modelech se objevily nové brzdy, které reagují velice rychle a nevadnou. Oba modely disponují šesti pístkovými brzdiči.

Exteriér obou vozu se dočkal výraznějšího stylingu. Lampy se honosí chromem a masky se dočkaly také změn. Bodykitu přispívají osmnácti palcová kola.

Cena za SL 55 AMG je 133 980 euro a za SL 65 AMG 206 132 euro.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

SL55 AMG

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek