Tuning REDAKCE

AMG má jubileum! (15.05.2007)

AMG má jubileum!TUNING – V roce 1967 se objevil první automobil upravený firmou AMG. Nešlo o žádný zbytečný tuning – v roce 1967 totiž většinu řidičů zajímala funkčnost a výkon vozu. To také dokazuje původní zaměření firmy upravovat závodní automobily. Na začátku asi Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher netušili, že se jejich firma již za několik let stane jedním z největších úpravců vozů Mercedes-Benz. Nyní firma slaví čtyřicáté narozeniny.

Historie firmy je víc než bohatá. Pod taktovkou obou pánů se firma v roce 1971 mohla pyšnit úspěchy na automobilových závodech ve Spa. Tehdy si totiž „tuneři“ vzali do parády dokonalý Mercedes-Benz 300 SEL. Pod kapotou měl 6,8 litrový osmiválec AMG.
 
Během celých dekád firma vyrostla z úpravce závodních speciálů v tuningovou společnost nabízející technologická vylepšení nejen pro motory Mercedesů. V průběhu let se násobil počet zaměstnanců, až k současnému číslu necelých 750 mechaniků a inženýrů.

V současné době je firma AMG neodmyslitelným partnerem automobilky Mercedes. Hans Werner Aufrecht prodal svůj podíl automobilce a ačkoliv se to málo ví, AMG je dnes součástí automobilky a vytváří dokonalé motory a luxusní edice nejnovějších modelů aut s trojcípou hvězdou na kapotě.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

AMG má jubileum!

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek