Tuning REDAKCE

AMG má jubileum! (15.05.2007)

AMG má jubileum!TUNING – V roce 1967 se objevil první automobil upravený firmou AMG. Nešlo o žádný zbytečný tuning – v roce 1967 totiž většinu řidičů zajímala funkčnost a výkon vozu. To také dokazuje původní zaměření firmy upravovat závodní automobily. Na začátku asi Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher netušili, že se jejich firma již za několik let stane jedním z největších úpravců vozů Mercedes-Benz. Nyní firma slaví čtyřicáté narozeniny.

Historie firmy je víc než bohatá. Pod taktovkou obou pánů se firma v roce 1971 mohla pyšnit úspěchy na automobilových závodech ve Spa. Tehdy si totiž „tuneři“ vzali do parády dokonalý Mercedes-Benz 300 SEL. Pod kapotou měl 6,8 litrový osmiválec AMG.
 
Během celých dekád firma vyrostla z úpravce závodních speciálů v tuningovou společnost nabízející technologická vylepšení nejen pro motory Mercedesů. V průběhu let se násobil počet zaměstnanců, až k současnému číslu necelých 750 mechaniků a inženýrů.

V současné době je firma AMG neodmyslitelným partnerem automobilky Mercedes. Hans Werner Aufrecht prodal svůj podíl automobilce a ačkoliv se to málo ví, AMG je dnes součástí automobilky a vytváří dokonalé motory a luxusní edice nejnovějších modelů aut s trojcípou hvězdou na kapotě.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

AMG má jubileum!

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek