Tuning REDAKCE

Animace v dopravních předpisech (29.06.2005)

Podstatou každého interkulturelního tréninku je porozumnění dvěma a více národnostem. V podstatě se příslušník té které země dozví něco o svých sousedech a o sobě samotném. Výsledkem interkulturelních diferencí mohou být velice zajímavé situace nebo příběhy. Tématem rozdílů mezi jednotlivými národnostmi se z části zabývá také italský animátor Bruno Bozzetto. Jeho vtipné kreace jsou jasné, stručné a především jednoduché.

Bozzetto se narodil v italském Miláně v roce 1938 a svůj první animovaný film vytvořil ve svých dvaceti letech. Název byl: „Tapum! Příběh zbraní“. Následovala řada filmů korunovaných v roce 1990 Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. V roce 1991 byl jeho film Grasshoppers nominován na Oscara.

Důvod proč ale dnes hovoříme o Bruno Bozettim je čistě prozaický. Bozetto vytvořil velice slavný film Yes or No! Jasný příběh o tom, jak se chovat na silnici, a jak se může ctění pravidel silničního provozu vymstít. To vše za doprovodu dokonalé hudby a efektů. Mrkněte na přílohu!

Animace v dopravních předpisech

Vedle toho je ale Bozetti autorem dalších filmů jako Europe and Italy nebo Olympics. Bruno používá neuvěřitelně jednoduchou grafiku a naprosto nekonvenčně představuje realitu obyčejného života. Pokud máte zájem vidět další filmy, hledejte zde: http://jay.nik.cz/flash/bruno-bozetto.php, nebo na www.bozzetto.com.

Někdy se pravděpodobně holt vyplatí porušit sem tam nějaký předpis. ;o)

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Bruno Bozzetto

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek