Tuning REDAKCE

Animace v dopravních předpisech (29.06.2005)

Podstatou každého interkulturelního tréninku je porozumnění dvěma a více národnostem. V podstatě se příslušník té které země dozví něco o svých sousedech a o sobě samotném. Výsledkem interkulturelních diferencí mohou být velice zajímavé situace nebo příběhy. Tématem rozdílů mezi jednotlivými národnostmi se z části zabývá také italský animátor Bruno Bozzetto. Jeho vtipné kreace jsou jasné, stručné a především jednoduché.

Bozzetto se narodil v italském Miláně v roce 1938 a svůj první animovaný film vytvořil ve svých dvaceti letech. Název byl: „Tapum! Příběh zbraní“. Následovala řada filmů korunovaných v roce 1990 Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. V roce 1991 byl jeho film Grasshoppers nominován na Oscara.

Důvod proč ale dnes hovoříme o Bruno Bozettim je čistě prozaický. Bozetto vytvořil velice slavný film Yes or No! Jasný příběh o tom, jak se chovat na silnici, a jak se může ctění pravidel silničního provozu vymstít. To vše za doprovodu dokonalé hudby a efektů. Mrkněte na přílohu!

Animace v dopravních předpisech

Vedle toho je ale Bozetti autorem dalších filmů jako Europe and Italy nebo Olympics. Bruno používá neuvěřitelně jednoduchou grafiku a naprosto nekonvenčně představuje realitu obyčejného života. Pokud máte zájem vidět další filmy, hledejte zde: http://jay.nik.cz/flash/bruno-bozetto.php, nebo na www.bozzetto.com.

Někdy se pravděpodobně holt vyplatí porušit sem tam nějaký předpis. ;o)

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Bruno Bozzetto

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek