Tuning REDAKCE

Arden XKR AJ 20 má 480 koní (06.11.2007)

Arden XKR AJ 20TUNING – Britská firma Arden, která působí na trhu již přes třicet let se pustila do projektu vytvořit z elegantního kupé XKR nekompromisní bestii s označením Arden XKR AJ 20 Coupe. Modifikace Jaguaru XKR se Ardenu povedla, i když exteriér se v novém pojetí nemusí líbit všem, zejména pak skalním fandům Jaguaru. Ovšem pod kapotou je 4,5 litrový motor dopovaný kompresorem. Díky takovému nastavení dosahuje výkonu 480 koní a maximální rychlosti 305 km/h.

Arden přestavěl 4,2 litrový sériový osmiválec k obrazu svému za použití výměny některých dílů a zvětšení obsahu na finálních 4,5 litru. Pomohla nová kliková hřídel a písty. Opomenout nesmíme samozřejmě již zmíněný kompresor. Díky tomu nyní Arden XKR může sprintovat na stokilometrovou rychlost za 4,1 vteřiny. Maximální rychlost 305 km/h byla změřena na testovací dráze v německém Papenburgu.

Velkou změnou prošel také exteriér. Ten má kompletně nový spojlerový set čímž se podoba XKR trochu mění. Ovšem ve spojení s jednadvaceti palcovými koly vypadá atraktivně a kolemjdoucí vedle vzhledu okouzlí také zvukem z nového výfuku.
Firma upravila také podvozek, takže je nyní mnohem ostřeji nastaven. Stabilitě vozu v zatáčkách pomáhají také kola, která jsou obuta v pneumatikách o rozměrech 255/35 R21 vepředu a 295/30 R21 vzadu.

Cena luxusního kupé nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

Arden XKR AJ 20

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek