Tuning REDAKCE

Aston Martin Cygnet s 12válcem (29.10.2012)

TUNING – Měří 3,08 metrů a vejde se do něj 3+1 pasažéra. Ta jednička tam slouží jako nouzové sedadlo, které ovšem častěji majitelé Toyoty iQ využívají jako zavazadlového prostoru. Aston Martin přepracoval Toyotu iQ a už před časem na trh uvedl nový model s označením Cygnet. Pod kapotou má agregát o objemu 1,33 litrů s výkonem 98 koní. Aston Martin nyní hovoří o tom, že by do drobného Astonu zabudoval výkonný dvanáctiválec.

Absolutně netušíme, jak to chce Aston Martin provést, nicméně chce vytvořit nejvýkonnější mini vůz s 5,9 litrovým dvanáctiválcem pod kapotou. Asi si každý představí, co se stane s vozem, který je stejně dlouhý jako rozvor sedmičkového BMW. Pokud hovoříme o velikosti, měli bychom také zmínit šířku vozu 1,68 metrů a výšku 1,5 metru.

Novinka o zástavbě výkonného motoru přišla z Autocar Magazine, podle kterého už výrobce dokončil studii o projektu a našel cestu, jak 5,9 litrový agregát do vozu nainstalovat. Ze stejného zdroje následně pochází i informace, že inženýři Astonu hledají cesty, jak celkově vozu přidat na váze, aby si poradil s tak obrovskou silou.

Dvanáctiválec má výkon 510 koní, hovoří se o tom, že inženýři Astonu Martin budou muset trochu ubrat z výkonu. Výsledná verze Cygnetu by tak mohla disponovat zhruba čtyři sta a více koňskými silami. I tak půjde o nejsilnější mini současnosti.

Zatím nemáme informaci, kdy se Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem pod kapotou představí oficiálně, lze však odhadovat, že to bude už příští rok.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

 

Aston Martin Cygnet s dvanáctiválcem

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek