Tuning REDAKCE

Audi A3 RS sedan (28.01.2013)

NOVINKY – Audi hodlá mezi dostupné malé sedany, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, vypustit šelmu. Ať už je to Škoda Rapid, Citroën C-Elysée nebo Peugeot 301, ani jedno z nich nenadchne movitějšího příznivce sedanů a sportovních vozů. Takový člověk si rád připlatí za lepší materiály v interiéru i lepší motor, podvozek a kola. S řešením přichází Audi, které nově uvede model A3 ve verzi sedan. Což vlastně není až tak úplně nejčerstvější novinka, důležité je, že má v přídomku názvu zkratku RS.

S novým sedanem jsme se mohli loni poprvé setkat na pařížském autosalonu. Audi ho chce vyrábět už letos a milovníci značky už nyní vytvořili možnou podobu modelu RS. Obrázek není ničím jiným než renderovanou grafikou z počítače. Je tedy otázkou, zda Audi bude v této modelové řadě model RS vůbec vyrábět.

Grafik si dal na své práci záležet. Nechybí deseti paprsková kola z modelů RS4 a RS5, upravené blatníky, nové spoilery včetně zadního difuzoru a integrované křídlo ve víku zavazadlového prostoru.

Je nutné se ovšem zamyslet nad tím, že pokud by Audi podobné auto vyrobilo, stálo by stejně jako TT RS. A je velkou otázkou, jestli by někdo takové auto vůbec koupil. S největší pravděpodobností se tak spíš setkáme s limitovanou edicí než regulérní výrobní řadou RS. Fanoušky malých sedanů i tak potěší alternativa kvalitnějšího modelu oproti konkurenci. Tedy fanoušky, kteří si rádi připlatí.

Zároveň můžeme prozradit, že nový model Audi TT se chystá pro rok 2015. Designem byl pověřen Walter de Silva a ten už nyní hovoří o radikální stylově změně. Plány jsou zatím neznámé, o sportovním sedanu se ale jistě dozvíme rozhodnutí ještě letos.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.


-jj-
Foto: Archiv


 

Audi A3 RS sedan

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek