Tuning REDAKCE

Audi A5 Sportback v detailech (17.07.2009)

NOVINKY – Automobilky v posledních deseti letech neustále rozšiřují svou nabídku modelů. Vozy, které by tak nikdy v devadesátých letech nedostali zelenou, stojí běžně v showroomech prodejců a jednotliví výrobci se předhánějí v tom, kdo přijde se „zběsilejším“ modelem. Po úspěšném nástupu vozu Audi A5 se ingolstadtská automobilka rozhodla vytvořit čtyřdveřovou variantu tohoto kupé. Výsledkem je tak vůz A5 Sportback, který v sobě skrývá vášeň milovníků kupé, praktické rodinné zázemí a manažerský vůz muže, kterého dosud Mercedes nepřesvědčil o koupi modelu CLS.

Ačkoliv se kupé dříve vyznačovalo především dvojicí dveří, dnes je kupé vnímáno jako vůz se svažující se střechou. Manažeři velkých firem obvykle nemají nárok na dvoudveřové vozy nebo kabriolety, v podmínkách většinou stojí, že musí jít o klasický sedan, kombi nebo limuzínu. Čtyřdveřové kupé si tak nyní pořizují ve velké míře manažeři, kteří dosáhli pozice, ke které luxusní automobil patří. A5 je sice pohledná jako kupé, ale má také všechno, co má mít praktický vůz: velký kufr a místo na  zadních sedadlech s vlastními dveřmi, bezrámovými.

Pokud se zadíváme na siluetu vozu, jde o kupé. Když přejdeme na detaily nemůžeme si nevšimnout C sloupku, který dramatickou hranu vytvořil právě po vzoru vozů kupé. Přední partie vozu jsou stejné jako u třídveřového vozu, rozdíl je pouze u zadních dveří, zadního okna a zádi. Ve verzi S ovšem bude daleko atraktivnější díky sníženému podvozku, větším kolům a přepracovaným bodykitem.

Už v základu je ovšem Sportback nižší o 36 milimetrů oproti modelu A4. Výrobce navíc nabízí srovnatelný zavazadlový prostor s konvenční A čtyřkou. S objemem 480 litrů se zde A5 dostává k velikosti prostoru A4 Avant a pokud sklopíme sedadla, získáme prostor 980 litrů.

Jelikož se začne prodávat již v září, určitě nesmíme vynechat nabídku motorů. Tak je velmi podobná nabídce současné A5 kupé a A4. Pod kapotou tak můžeme nalézt 2.0 TSI o výkonu 180 koní a 211 koní, 3.0 FSI šestiválec o výkonu 265 koní, 2.0 TDI o výkonu 170 koní, 2.7 TDI s výkonem 190 koní a 3.0 šestiválec TDI o výkonu 240 koní.

Během roku 2010 se v nabídce objeví další motory, 3.0 přeplňovaný šestiválec TFSI o výkonu 290 koní a 333 koní z verze S4.

Cenově na tom novinka také nebude nejhůř. Ceny začínají na 33 650 eurech za 180 koňový model a pokračují k nejvyšší ceně 47 950 euro za třílitrový turbodiesel. O modelu S5 Sportback zatím informace nemáme.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

 

Audi A5 Sportback v detailech

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek