Tuning REDAKCE

Audi A7 Sportback (13.01.2009)

NOVINKY – Audi tvrdě rozšiřuje své portfolio výrobků a představuje v Detroitu zcela nový model s označením A7 Sportback. Jde o čtyřdveřový sedan se splývavou zádí. Je určen především sportovně založeným řidičům, kterým vadí nevýhody jednoho páru dveří u modelu A5. Model A7 se tak řadí mezi velká čtyřdveřová kupé jakými jsou Mercedes CLS, Porsche Panamera nebo Aston Martin Rapide.

Audi chce nový model vyrábět již v polovině příštího roku. Založen na modelu A6 využije třílitrového TFSI přeplňovaného šestiválce a pětilitrového desetiválce dopovaného dvěma turby. První fotografie byly již zveřejněny a podle prvních reakcí návštěvníků autosalonu v Detroitu si své zákazníky najde.

Sportovní vůz měří bez pěti centimetrů rovných pět metrů, bez sedmi centimetrů měří na šířku dva metry a je pouze 1,40 metru vysoký. S takovými rozměry zaujme nejednoho zákazníka prahnoucího po neobyčejném německém autě.

Nový design mřížky chladiče zároveň představuje A7 Sportback také pro další modely. Je jemnější a ve spojení s ostrými hranami světlometů velmi nekompromisní. Záď je pak netypicky zakřivená po vzoru kupé Audi 100 ze sedmdesátých let.

Oázou pro některé čtenáře pak může být interiér. Kombinace exotického dřeva se světlou kůží působí velmi svěže. Můžeme si však být jisti, že takhle interiér v A7 vypadat úplně nebude. Přece jen, jde o koncept.

S váhou 1 800 kilogramů zvládá vůz s třílitrem pod kapotou stovku za sedm vteřin. Maximální rychlost pak končí na hranici 245 km/h.

Odhad ceny zatím není známý.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

Audi A7 Sportback

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek