Tuning REDAKCE

Audi Q3 oficiálně (13.04.2011)

NOVINKY – Nový model Q3 se konečně objevuje ve své sériové verzi. S premiérou na šanghajském autosalonu se už nyní můžeme podívat pod kůži nejmenšího ingolstadtského SUV. Oficiální fotografie a informace má velmi brzy doplnit i video. Audi má jednoduchý cíl, a tím je konkurovat BMW X1. Další z řady stejně velikých SUV je Volkswagen Tiguan. Audi Q3 má ovšem nabídnout kompaktnost a standard vozů Audi.

Q3 nabídne velikost 4,39m délky, 1,82m šířky a 1,6m výšky.Je tím pádem o 24cm kratší, 5cm užší a 5,3cm nižší než model Q5. Přesto exteriér působí mohutně. Může za to předimenzovaná maska chladiče a celkově ostřejší design přídě. Jinak vůz působí naprosto obdobným dojmem jako Q5.

Interiér si drží standard kvality, i když i zde působí průduchy ventilace nepatřičným dojmem, a to především kvůli své velikosti.  Nicméně to jistě nebude problém pro pět pasažérů, kteří se do vozu vejdou. Základní kapacita nákladového prostoru je 460 litrů. Po sklopení zadních sedadel se prostor zvětší na 1 365 litrů.

Audi nabídne pro model Q3 širokou škálu motoru, kde nebude chybět 2,0 TFSI o výkonu 170 a 211 koní. Z nuly na stovku v této verzi může malé SUV sprintovat za 6,9 vteřin a jet maximální rychlostí 230 km/h. Dvoulitrový turbodiesel o výkonu 177 koní pak překvapí spotřebou 5,2 litrů na sto kilometrů.

Nové Audi Q3 se bude vyrábět v závodě Seatu v Martorell nedaleko Barcelony ve Španělsku. První zákazníci si svůj vůz koupí již v červnu od 29 900 Euro.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv


 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

 

Audi Q3 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek