Tuning REDAKCE

Audi Q5 od ABT Sportsline (26.08.2008)

Audi Q5 od ABT SportslineTUNING – Nové SUV ingolstadtské automobilky se dočkalo tuningového převleku od firmy ABT Sportsline. Inženýři světoznámé společnosti vytvořili z modleu Audi Q5 agresivní nenažranou bestii v modré barvě. Jedinečná úprava pro individualisty bude k mání v prvním čtvrtletí příštího roku. Elegantní crossover se tak v novém pojetí může vydat do lesa, na poušť i na večírek v pětihvězdičkovém hotelu.

Na první pohled jde o velmi harmonickou úpravu, která se lehce inspiruje v sériových tvarech zuffenhausenského rivala Porsche Cayenne. Výsledek ovšem stojí za to. Automobil byl opatřen spojlerovým setem s velkými nasávacími otvory a vzadu místem pro čtyři koncovky výfuku. Střechu doplnilo malé křídlo ve stejném provedení jako zbytek střechy. Unikátní design pak podtrhují dvaceti palcová kola BR.

Tuningová firma se však podívala také pod kapotu a připravila zvýšení výkonu pro jeden benzínový a dva dieselové motory. Dvoulitrový agregát TFSI nabízí v sérii 211 koní. Verze ABT disponuje stádem 240 koní. Diesely nijak nezaostávají. Dvoulitrové TDI umí 190 místo 170 koní, ovšem třílitr může být z 240 koní vylepšen na 282 a 310 koní. Nejsilnější verze pak nese označení ABT Power S.

Po zvýšení výkonu přišly na řadu také brzdy a podvozek. Firma bohužel neuvádí o těchto systémech žádné detaily. Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Audi Q5 od ABT Sportsline

 

Audi Q5 od ABT Sportsline

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek