Tuning REDAKCE

Audi Quattro dostane zelenou (04.07.2011)

NOVINKY – Legendární Audi Quattro se možná vrátí na silnice. V září o tom bude jednat vedení automobilky Audi. Koncept, který se poprvé objevil loni na Paris Motor Show, byl natolik úspěšný, že Audi velmi vážně uvažuje o sériové verzi. Vůz byl vyroben při příležitosti 30. výročí modelu Quattro.

Výroba nového modelu by měla být komunikována v rámci frankfurtského autosalonu. Ostré hrany, pohon všech čtyř kol a design rally vozu jistě o svých kvalitách přesvědčí nejednoho zájemce. Detailní informace o výrobě zatím nemáme, ale koncept vypadá na první pohled více sériově než jiné koncepty, díky čemuž se podobné úvahy objevily již na jaře.

Pokud vedení Audi model do výroby pustí, uvažuje se o malé produkci. Audi odhaduje výrobu na pět set až tisíc vozů ročně. Už nehovoří o tom, jestli se objeví speciální výkonnější verze nebo jen několik standardních.

Dostupné informace hovoří o tom, že by vůz mohl dostat pod kapotu motor z RS5. Ten má výkon 450 koní a z nuly na stovku by tak novinku katapultoval za 4,6 vteřin. Šéf Quattro GmbH, Stephan Reil, ovšem říká, že Quattro musí mít víc síly než RS5. Podle něj by ho nikdo nekupoval.

Na silnici se tak chystá velmi agresivní bestie, která v tradičních tvarech modelů Quattro možná bude pokračovat ve slavné „jízdě“. Na potvrzení této informace si však musíme počkat minimálně do září tohoto roku.

Posviťte si na cestu XENON žárovkami HID-II.

-jj-
Foto: Archiv

 

Audi Quattro dostane zelenou

 

Audi Quattro dostane zelenou

 

Audi Quattro dostane zelenou

 

Audi Quattro dostane zelenou

 

Audi Quattro dostane zelenou

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek