Tuning REDAKCE

Audi S8 2008 přijíždí (06.09.2007)

Audi S8 2008 přijíždíTUNING - Některé vozy mezi ostatními vypadají úplně jinak. Například nové Audi S8 připomíná vypracovaného atleta mezi hrstkou lidí na odtučňovací kůře. Atletická postava vozům luxusní třídy sluší a nová eS8ka to dokazuje. Navíc pod kapotou skrývá desetiválec FSI se stálým pohonem na všechna čtyři kola. Ovšem nová verze oblíbené limuzíny nabízí mnohem víc než jen výkon: sportovní tlumiče, účinný brzdový systém a samozřejmě působivý elegantní design.

Modely S u automobilů Audi vždycky hrály prim. Luxusní řady se sportovní duší mají u zákazníků úspěch, který kounují bohatí podnikatelé chtějíc něco víc než jen houpavý kočár v kůži a dřevě. Sprotovní appeal je tak u největší ingolstadtstké limuzíny velice důležitý. Desetiválec o obsahu 5,2 litru FSI kombinuje všechny vlastnosti k tomu, aby dokázal automobil rozvášnit a nabídnout jedinečné okamžiky strávené v tomto voze. Ale abychom také hovořili řečí čísel, nesmíme zapomenout na výkon 450 koní a technologii přímého vstřikování, kterou využívá i model R8 a závodní monopost 24 hodinovky Le Mans. Motor byl optimalizován k točivému momentu 540 Nm. Ovšem 90 procent krouťáku je dostupné již při 2 300 ot./min. Vůz dokáže sprintovat z nuly na stovku za 5,1 vteřin a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h. I přes svou hmotnost 1 940 kg a velký objem motoru, vůz spotřebuje 13,4 litrů na sto kilometrů.

Diferenciál distribuuje 40 procent krouťáku na přední a 60 procent na zadní nápravu. Výkon vozu je přenášen na kola přes šestistupňovou převodovku tiptronic. Vůz stojí na dvaceti palcových kolech, která jsou obuta v pnrumatikách o rozměru 265/35 R20. Brzdy jsou keramické.

Interiér nabízí luxusní zpracování v kůži s DVD navigačním systémem a audio systémem Bose Surround.

Cena vozu zatím nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

Audi S8 2008 přijíždí

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek