Tuning REDAKCE

Audi TT Roadster (19.10.2006)

Audi TT RoadsterNOVINKY – Audi se nové kupátko s označením TT povedlo a slaví s ním úspěchy v prodejích. Nyní se však na scénu dere nový roadster, tedy otevřená verze TéTéčka, která by se na trhu měla objevit již na začátku roku 2007. Dvoumístný roadster se začne prodávat s cenovkou 33 800 euro.

Stejně jako u verze kupé se zde setkáme s křídlem, které se začne vysouvat při 120 kilometrové rychlosti. Rozdílem je naopak velikost zavazadlového prostoru. Díky odstranění zadních sedadel se prostor zvětší z 210 na 250 litrů, což ocení zejména praktické ženy.

Pro otevřenou verzi modelu TT automobilka připravila dvě motorové varianty. Jednou z nich je 3,2 litrový šestiválec s pohonem všech kon a výkonem 250 koní při 320 Nm kroutícího momentu. Druhou variantou je pak slabší dvou set koňové TFSI o obshau 2 litry a pohonem předních kol. Slabší varianta je postavena na šestnácti palcových kolech, silnější se dočkala sedmnácti palcových kol.

Maximální rychlost modelu je 237 km/h, z nuly na stovku se dostane dvoulitrové Audi za 6,5 vteřin. Průměrná spotřeba slabšího modelu roadsteru je 7,8 litrů na 100 km. U 3,2 litrového šestiválce se model TT Roadster dostane na stovku za 5,9 vteřin a maximálku si udrží na hodnotě 250 km/h. Průměrná spotřeba výkonného modelu je 9,5 litrů na 100 km.

Cena za 3,2 litrové Quattro je 43 800 euro.

-jj-
redakce@autodopnlky.cz
Foto: Archiv

 

Audi TT Roadster

 

Audi TT Roadster

 

Audi TT Roadster

 

Audi TT Roadster

 

Audi TT Roadster

 

Audi TT Roadster

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek