Tuning REDAKCE

Audi z Fiat Uno Turbo (26.05.2011)

TUNING – Sny mladých mužů o luxusních vozech potkaly každého, kdo propadl automobilům. A zatímco jsme v osmnácti jezdili ve stovkách a pak ve sto dvacítkách, jako malí jsme hltali obrázky aut z bonboniery Orion a představovali si, jaké by to bylo, jezdit jednou v lepších vozech, i když těch tam tehdy bylo také málo. Výběr vozu ve finále liituje finanční obnos. Sny přesto neustávají a pak se jednoho dne například majitel Fiatu Uno rozhodne, že chce Audi a už to bez něj prostě nezvládne.

Jinak si nelze totiž vysvětlit úpravu, o které dnes hovoříme. Fiat Uno Turbo je malé hranaté auto, které se časem dostane mezi veterány a s výkonným motorem mezi vyhledávané veterány. Stejně jako je tomu u dnes už téměř youngtimera Peugeotu 205 GTI. V osmdesátých letech Giorgetto Giuagaro vytvořil malé výkonné funkční auto s výkonným 1,4 litrovým přeplňovaným čtyřválcem. Výkon dosahoval 105 a 118 koní. Automobilka hned na začátku tušila, že si majitelé budou Uno Turbo vylepšovat, že se dočká sportovních úprav. Nikdy ovšem nemohla tušit, že to zajde ještě dál.

V Polsku je na prodej Fiat Uno  Turbo z roku 1986. Jde o třídveřový hatchback, ve kterém Uno poznají jen skalní fanoušci. Přední část pochází z Audi A3, boční díly jsou neidentifikovatelné, záď je z Audi TT první generace. V interiéru zůstal vůz stále Fiatem Uno, i když sem se mohl majitel také pokusit nařezat přístrojovku například z prvního TéTéčka.

Ze zachovalého Una se stala předimenzovaná obluda, kterou chce majitel prodat za více, než dva tisíce euro. Dostupné fotografie nechť v tomto případě slouží jako ukázka zbytečné práce, i když se musí nechat, že se majiteli jednotlivé díly podařilo k sobě velmi dobře napasovat.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek