Tuning REDAKCE

Audi z Fiat Uno Turbo (26.05.2011)

TUNING – Sny mladých mužů o luxusních vozech potkaly každého, kdo propadl automobilům. A zatímco jsme v osmnácti jezdili ve stovkách a pak ve sto dvacítkách, jako malí jsme hltali obrázky aut z bonboniery Orion a představovali si, jaké by to bylo, jezdit jednou v lepších vozech, i když těch tam tehdy bylo také málo. Výběr vozu ve finále liituje finanční obnos. Sny přesto neustávají a pak se jednoho dne například majitel Fiatu Uno rozhodne, že chce Audi a už to bez něj prostě nezvládne.

Jinak si nelze totiž vysvětlit úpravu, o které dnes hovoříme. Fiat Uno Turbo je malé hranaté auto, které se časem dostane mezi veterány a s výkonným motorem mezi vyhledávané veterány. Stejně jako je tomu u dnes už téměř youngtimera Peugeotu 205 GTI. V osmdesátých letech Giorgetto Giuagaro vytvořil malé výkonné funkční auto s výkonným 1,4 litrovým přeplňovaným čtyřválcem. Výkon dosahoval 105 a 118 koní. Automobilka hned na začátku tušila, že si majitelé budou Uno Turbo vylepšovat, že se dočká sportovních úprav. Nikdy ovšem nemohla tušit, že to zajde ještě dál.

V Polsku je na prodej Fiat Uno  Turbo z roku 1986. Jde o třídveřový hatchback, ve kterém Uno poznají jen skalní fanoušci. Přední část pochází z Audi A3, boční díly jsou neidentifikovatelné, záď je z Audi TT první generace. V interiéru zůstal vůz stále Fiatem Uno, i když sem se mohl majitel také pokusit nařezat přístrojovku například z prvního TéTéčka.

Ze zachovalého Una se stala předimenzovaná obluda, kterou chce majitel prodat za více, než dva tisíce euro. Dostupné fotografie nechť v tomto případě slouží jako ukázka zbytečné práce, i když se musí nechat, že se majiteli jednotlivé díly podařilo k sobě velmi dobře napasovat.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

 

Audi z Fiat Uno Turbo

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek