Tuning REDAKCE

Autodelta 156 GTA 3.7 (03.09.2004)

tuning-aktuality/30_08_2004_mimon/logo_mimon_01Autodelta 156 GTA 3.7

Alfa. Alfa. Alfa. Někde to prostě musí začít. Ovšem vedle super showcars, které vidíme na srazech nebo autosalonech, se některým firmám podaří vytvořit bombu. A to takovou, že se ladí všechno. Firma Autodelta se pustila do modelu Alfy Romeo 156 a dnes představuje svou Alfu Romeo 156 GTA 3.7, ve které se skrývá nadupaný šestiválec s výkonem přes 300 koní.

V roce 1965 Alfa Romeo ukázala světu Giulii Sprint GTA, kousek založený na Bertoneho nádherné Giulia Coupé z roku 1963. Tato klasika byla výtvorem tehdy čtyřiadvacetiletého Giorgietta Giugiara, nejrespektovanějšího automobilového designéra dvacátého století a prezidenta proslulé Italdesign-Giugiaro designové firmy.

Nyní, po čtyřiceti letech se vedoucí firma pro ladění vozů Alfa Romeo: Autodelta, vydala ve stopách Giugiara a vytvořila 156 GTA 3.7. Firma byla založena mladým talentem Jano Djelalianem v roce 1987 v Londýně. Inspiraci pro jméno firma těžila z Alfa Romeo závodního teamu z šedesátých let – team úspěšně vedl kampaň pro vozy GTA série.

Nový model následuje za menším produktem Autodelta 147 GTA 3.7, který debutoval loni na MPH03 Motor Show Last December. Nový projekt je hoden následovat zdařilý hatchback a dokazují to i jednotlivé úpravy. Vůz stojí na osmnácti palcových kolech s rozměry pneumatik 235/40. Spojlery a prahy byly vyvinuty pro originální vzhled odhodlaně podporovat delikátní linky 156ky. Přední spojler naznačuje, co hřmí pod kapotou tohoto vozu a vůbec celá přední partie působí neobyčejně kompaktně. Zvýšení příjmu vzduchu je řešeno předními nasávači vedoucích k motoru a olejovému chladiči.

Automobil působí robustně jak v přední, tak zadní části. Brutální výraz decentně dolazuje téměř neznatelné křídlo, které se ovšem na druhou stranu nemusí líbit každému. Lemy prahů zasahujících až k zadnímu podběhu velmi efektivně zakrývají přítomnost zadních dveří. Změny se dočkal také výfukový systém, který disponuje nyní čtyřmi chromovými funkčními koncovkami. Brzdnému systému vévodí v průměru 335 mm ventilované brzdové kotouče.

Autodelta Alfa Romeo 156 GTA je striktně decentním tuningem, ovšem navozující neuvěřitelně pozitivní emoce a na GTA 3.7 je vidět, že Autodelta u svého vesla ještě nějakou dobu zůstane.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Alfy Romeo 156 GTA od firmy Autodelta

     
     

 

tuning-aktuality/03_09_2004_alfa/logo_alfa_gta37_02

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek