Tuning REDAKCE

Autodelta Spider J6 3.2 C (12.11.2007)

Autodelta Spider J6 3.2 CTUNING – Nová Alfa Romeo Spider se dočkala nekompromisní interpretace v podobě vozu s označením Spider J6 3,2 C od firmy Autodelta. Kabriolet roku byl poprvé představen v březnu 2006 na Motor Show v Ženevě a hned si získal srdce návštěvníků. Autodelta je dlouholetým úpravcem italské značky a před rokem představila svou verzi Autodelta Brera J5 3,2 C. Spider je jejím logickým následovníkem.

Předtím než se pustíme do detailů je důležité vysvětlit, co znamená označení J a C. J6 znamená šestou úpravu v řadě a C je označením pro „Compressore“. Nyní už je jasné, že šestiválec pod kapotou dopuje kompresor, a to od firmy Rotrex. (Podobný najdeme u Koenigseggu CCR). Šestiválec o objemu 3,2 litru tak dokáže vyvinout maximální výkon 348 koní oproti sériovému výkonu 260 koní. Z nuly na stovku tak může pohledný roadster sprintovat za velice zajímavých 5,4 vteřin. Maximální rychlost se zastaví na hodnotě 260 km/h.

Automobil se vedle upraveného motoru dočkal nového výfukového systému od společnosti Ragazzon, nového podvozku a devatenácti, respektive dvaceti palcových kol. Kola OZ Ultraleggera obouvají pneumatiky 235/35 R19 nebo 245/30 R20.
Autodelta je pověstná svým citlivým zásahem do karoserie vozu. Respektuje designové linie a umocňuje emotivní náboj vozu v podobě rozšířených blatníků a jemně upravených spojlerů. I když na zadním spojleru najdeme nový aerodynamický difuzér.

Cena vozu nebyla stanovena. 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Autodelta Spider J6 3.2 C

 

Autodelta Spider J6 3.2 C

 

Autodelta Spider J6 3.2 C

 

Autodelta Spider J6 3.2 C

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek