Tuning REDAKCE

Autosalon 2005-super akce (06.06.2005)

Autosalon Brno 2005Sobota před desátou hodinou ráno nabízí docela slušné počasí. Policisté usměrňují dopravu a štrůdly automobilů se posléze řadí jeden vedle druhého na připravené parkoviště. Vše je perfektně pořadatelsky zvládnuto a u pokladen se netvoří příliš dlouhé fronty. Sto korun vlezné je slušná suma za vlezné a důchodkyně v kukaních jsou docela příjemné. Během pěti minut jsem v areálu a mířím do pavilonu Z, kde na mě čekají novinky z Ameriky Corvette a Cadillac, ale také stoprocentní německý tuning AMG.

Stojím v centru dění a děsím se fotografování. Hlava na hlavě a naprostá nepozornost návštěvníků mě brzy nadzvedává mandle a některé vozy fotografuji i na třikrát, protože v setině vteřiny se v záběru objevila něčí ruka, noha, hlava, tělo nebo batoh. Souznění jsem zažil hned několikrát, a to s další pěticí fotoamatérů, kteří čekali před Fabií WRC na tu svou fotku.

Vlastně existují dva způsoby jak se vydat na autosalon. Buď jako novinář a vychutnat si detailní prohlídku všech zajímavých vozů nebo se zaměřit na atmosféru a být v centru dění spolu s obyčejnými lidmi, kteří se přijeli na brněnské výstaviště podívat na novinky v automobilovém průmyslu. A pak, konal se přeci tuningsraz. Ovšem první den lámal opravdové rekordy. Neobyčejně mnoho kvalitních vozů a neobyčejně mnoho návštěvníků.

Škoda odhalila českým návštěvníkům fabii do terénu Yeti, Nissan emotivní 350 Z Roadster, Peugeot novinku z Kolína 107, Citroën tu další C1 a Mercedes Benz dokonalý model SLR. U Hyundaie mohli návštěvníci obdivovat novou Sonatu nebo faceliftované coupe. Nechyběla česká exotika Kaipan (replika Lotus 7) a na své si přišli i milovníci vozů Porsche a BMW. GT2 majestátně vzbuzovalo respekt a M6 si zasloužila obdiv snad všech milovníků rychlých kol a sportovních vozů.

Kdo měl zájem si zkusit něco nebezpečného, ten mohl nastoupit do nového Golfu a zažít, jaké to je, když se automobil přetáčí na střechu jako při autohavárii. Nechybí atrakce pro děti a stánků s občerstvením je nepočítaně.

Jmenovat by se toho dalo mnoho. Nádherných vozů bylo tolik a stejně ne každé se líbí každému. Takže zatímco jsem se rozplýval na Brerou a novou 159 od Alfy Romeo, někdo další byl naprosto unešen Chevroletem Spark. Vkus je různý a atmosféru autosalonu stejně nejlépe přiblíží fotogalerie. Závěrem je nutno dodat, že Autosalon se letos vyvedl a rozhodně jde ruku v ruce s nejslavnějšími světovými salony.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

Autosalon Brno 2005  Pár obrázků z brněnského Autosalónu

Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005
 
Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005 Autosalon Brno 2005

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek