Tuning REDAKCE

Autoshow se nevydařilo (23.10.2006)

Autoshow PrahaAUTOSALON – Autoshow Praha patří k jednomu z nejnavštěvovanějších autosalonů v České Republice. S cenovkou 120 korun nabízí každý rok výstavu nejnovějších modelů automobilových značek v centru Prahy – na holešovském výstavišti. Pravidelně se zde koná v rámci sobotního konání výstavy tradiční tuning sraz. O tom si však můžete přečíst v dnešní novince. Autoshow Praha 2006 se však nevydařilo tak, jak by mohlo. Proč?

Hned při vstupu do hlavní haly Křižíkova paláce jste se mohli kochat novinkami automobilky Škoda Auto. Nepočítal jsem, kolik Roomsterů tam bylo, rozhodně ale víc, než bylo ve skutečnosti nutné. Navíc celou halu obydlela pouze škodovka. Pochvalu zaslouží za to, že představila novou Octavii Scout a nový sportovní koncept Joyster, který byl po zásluze obletován především mladší generací návštěvníků. Hlad po českém kupátku roste a zájem nad novým Joysterem byl více než o tomto faktu vypovídající.

Obyčejné vozy, tady se nenápadně krčí Alfa Romeo Brera, tady stojí nové Suzuki Swift Sport a támhle stánek Audi. Designéra stánku Audi bych potrestal sebráním veškerých prémií, protože vyfotografovat alespoň trochu důstojně nové Audi TT, bylo naprosto nemožné. Stejně tak ho shlédnout v celé jeho kráse. Na fotografii si můžete všimnout neestetického vedení kabelu. Zkrátka stánek Audi se nevyvedl a fanoušci modelu TT coupé museli být zklamáni.

Lamborghini Praha udělalo radost všem znalcům síly motorů a představilo model Murciélago LP640. Číslo v názvu označuje počet koní v italském spřežení. Kaipan přivezl na ochutnávku Kaipana s motorem z Favorita. Pozornost si zasloužilo Subaru Tribeca a nadupané BMW třetí řady. Naprostou neznalost automobilů laické veřejnosti potvrdil nový model Hondy Legend, okolo níž se mnoho lidí nekupilo. Jeden z naprosto nejvyspělejších vozů, co se technologií týče, zde byl černým nenápadným koňem. „Jediným výrobcem, který prezentoval své výrobky na úrovni, byla Škoda. O ostatní prezentaci se postarala pražská zastoupení, což připomínalo kvalitou okresní přebor a ne první ligu,“ sdělil ve svém rozhořčeném emailu náš čtenář Jiří Hudák.

Bohužel má pravdu, neboť nuda nebyla jen v hlavních částech paláce, ale také v ostatních halách. Doprovodné programy zde byly spíše sporadické a mezi jedno z nejlepších patřilo vystoupení české Miss Aerobic.

Podzimní autoshow se nevyvedla. Možná je to tím, že člověk zažil Essen nebo Frankfurt. Každopádně se těším na červen příštího roku a brněnský autosalon, který rozhodně předvede naprosto jinou úroveň výstavnictví.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Autoshow Praha


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek