Tuning REDAKCE

Avus Ur Quattro (09.10.2009)

TUNING – Automobily Audi jsou v Evropě velmi oblíbené vozy. V Čechách střídavě vedou peleton v počtu krádežích. Ne tak často se stávají objektem tunerů. A když, tak jsou vozy vybaveny novým podvozkem a koly. Zbytek často zůstává zachován. Ačkoliv výjimky existují. Společnost Avus se pustila do úpravy Audi TT RS a vytvořila z něj velmi zajímavou záležitost pro milovníky rychlosti. TT RS od společnosti Avus totiž disponuje výkonem 450 koní.

Firma hledala inspiraci v legendárním originálním Audi Quattro kupé z osmdedesátých let. 2,5 litrový přeplňovaný agregát vybavila dalšími 110 koňskými silami modifikací turba, přeprogramováním ECU a díky novému výfukovému systému. Vůz je nově schopen jet sto kilometrovou rychlostí již za 3,8  vteřin oproti sériovým 4,6 vteřinám. Maximální rychlost byla zvýšena z 280 na 312 km/h.

Pokud se člověk podívá na fotografie úpravy, zjistí, že byl upraven podvozek a vyměněná kola. Snížení je nastavitelné dle přání zákazníka. Kola mají rozměr 20 palců a jde o model Sportec. Stejně jako celá karoserie, i kola jsou v černé barvě. Obouvají pneumatiky Hankook S1 Evo.

Netradiční záležitostí je nový matný černý lak. V interiéru najdeme nová sedadla Recaro a několik dalších doplňků, o kterých se však společnost v tiskové zprávě nezmiňuje.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Avus Ur Quattro

 

Avus Ur Quattro

 

Avus Ur Quattro

 

Avus Ur Quattro

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek