Tuning REDAKCE

AZ pneu Tuning Cup 2009 (2009-03-20) (20.03.2009)

AZ pneu Tuning Cup 2009 - seznam soutěžních kategorií


TUNING CUP - Tuningová sezóna 2009 už se stále hlasitěji domáhá svého začátku. Už za měsíc a půl odstartuje také 1. kolo AZ pneu Tuning Cupu srazem ve Vysokém Mýtě. A právě zde se poprvé do praxe zavedou upravené soutěžní kategorie a také nový systém hodnocení soutěžních vozidel. Ten bude zveřejněn v oficiálních pravidlech na konci března ihned po školení odborné poroty. Nyní však dejme prostor zmíněným soutěžním kategoriím.

Asi nejpodstatnější změnou je nové rozdělení soutěžních kategorií na tři části. Ta první je tvořena základními soutěžními kategoriemi, které dobře znáte už z roku minulého. Vozy se dělí podle značky (Audi Scene), místa výroby (French Scene) nebo stáří (Oldies Scene). Seznam základních kategorií se oproti předešlé sezóně nemění a má tuto podobu:


 Audi Scene

 Seat Scene

 VW ´80s Scene

 VW ´90s Scene

 VW Millenium Scene

 Škoda Oldies Scene

 Škoda Scene

 Škoda Modern Scene

 Škoda Fabia Scene

 Opel Scene

 BMW Scene

 Ford Scene

 Honda Scene

 Japan & Asia Scene

 French Scene

 Peugeot Scene

 Italian Scene

 Other Scene

 Oldies Scene

 Profi Scene


Novinkou je ovšem zavedení dvou speciálních soutěžních kategorií. Jedním z našich cílů je podpora nováčků, kteří se AZ pneu Tuning Cupu ještě nikdy aktivně nezúčastnili. Právě z tohoto důvodu byla vytvořena kategorie A&T nováček roku, kterou si již brzy přiblížíme v samostatném článku.

Stále častěji se na našich srazech objevují také vozítka, pro která se vžilo označení RAT. A co si pod nimi představit? Jednoduše řečeno, čím více rzi, tím lépe. Tak jednoduché to samozřejmě není. Ve speciálních soutěžních kategoriích se RAT Scene ocitla zejména proto, že na její hodnocení je potřeba úplně jiný systém, založený hlavně na celkovém dojmu ze soutěžního vozu. Mezi speciální soutěžní kategorie v sezóně 2009 tedy patří:


 A&T nováček roku

 RAT Scene


Do třetice všeho dobrého si ještě musíme uvést doplňkové soutěžní kategorie. I ty prošly určitými změnami a jejich seznam je následující:


 Best Interior (nejlepší interiér)

 Best Engine (nejlepší motor – design)

 Best Performance

 Best Show (nejlepší představení vozu)

 Best of Best (nejlepší vůz srazu)


Finále AZ pneu Tuning Cup proběhne 26. září v rámci Tuning Salonu Brno 2009. Právě na této akci bude vyhlášena i královská kategorie T0P 10, tedy deset nejlepších vozů celé sezóny bez ohledu na soutěžní kategorii. Chybět nebude ani kategorie Best Creative, tedy nejlepší aranžmá vozu. Uvidíme, jestli soutěžící AZ pneu Tuning Cupu dokážou vymyslet lepší aranžmá, než účastníci Club Scene, ve které se sejde deset nejlepších tuningových klubů. Více informací o soutěžních kategoriích včetně dalších vysvětlivek naleznete ZDE.


Aleš Darebník

Foto: http://www.tuningcup.cz/

 

 

AZ pneu Tuning Cup 2009

 AZ pneu Tuning Cup 2009

 AZ pneu Tuning Cup 2009

 AZ pneu Tuning Cup 2009

 AZ pneu Tuning Cup 2009

 zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek