Tuning REDAKCE

Baby Panamera až v roce 2017 (14.08.2012)

NOVINKY – Pokud jste se těšili na čtyřdveřové kupé od Porsche, které by nemělo monstrózní rozměry jako Panamera, musíme vás zklamat, podle posledních informací dorazí na trh až v roce 2017. Rovnou ale ve dvou karosářských verzích. Zkrátit čekání si ale můžete koupí menšího SUV s názvem Macan, který bude postaven na platformě Audi Q5. Porsche má jednoduchou strategii – dosáhnout ročního prodeje 200 tisíc vozů.

Panamera je šťastné dítě. Je dostatečně praktická a stále využívá natolik fragmentů modelu 911, že se o ní zákazníci nepřestali zajímat. Jak už jsme ale zmínili, pro mnohé řidiče je ale příliš velká. Po té, co Porsche představí novou GT3, faceliftovanou Panameru, Macan a rivala pro Ferrari Enzo model 918 Spyder, se můžeme těšit na praktickou verzi malé Panamery ve verzi „shooting break“.

Automobilka ovšem počítá také s verzí menšího salonního kupé coby rivala BMW 5. Koncept nese označení Pajun a bude postaven na nové platformě MSB, kterou bude mít shodnou i s druhou generací velké Panamery. Ta bude mimochodem představena na auto show ve Frankfurtu v roce 2015.

Nová platforma MSB je modulární a je větší verzí platformy MQB. Podle dostupných informací bude využita především pro sportovnější vozy. Navíc je flexibilní hostit přední, střední či zadní uložení motoru stejně jako pohon zadních či všech čtyř kol. Porsche se netají tím, že hodlá novými technologiemi a zpracováním ohrozit i rivaly jakými jsou Mercedes-Benz CLS, Audi A7 nebo BMW 6 Gran Coupe.

Stejně jako Panamera, Pajun bude pětidveřový liftback, má se ale objevit i ve více praktické verzi s větším zavazadlovým prostorem. Podle odhadů může Pajun stát mezi 60 – 100 tisíci eury, a to včetně všech dostupných technologií zuffenhausenské automobilky. Vůz by měl být dostupný s dvěma benzínovými šestiválci a jedním turbodieselovým agregátem.

Více informací o Pajunu nemáme, nicméně je jasné, že se máme v případě Porsche na co těšit.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Baby Panamera až v roce 2017

 

Baby Panamera až v roce 2017

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek