Tuning REDAKCE

BAC Mono na okruh (09.12.2011)

NOVINKY – Vyznavači víkendové zábavy na okruzích mají další možnost, jak si užít závodní dráhu co nejvíce. Jednosedadlový závodní vůz s názvem BAC Mono byl vyroben v Anglii, v limitované edici. Za zajištěním prodeje vozu v Americe stojí společnost Sector111 LLC. Ta se obyčejně specializuje na prodej dílů pro Lotus Elise a Exige a Ariel Atom. Nyní však byla oficiálně jmenovaná výhradním importérem do USA. „USA je pro nás nejdůležitější trh, protože představuje  významný podíl zakázek,“ sdělil ředitel BAC, Neill Briggs.

BAC bude vyrábět 50 – 100 automobilů ročně. Cena byla stanovena na 80 tisících librách či 130 tisících amerických dolarech. Brutální závodní stroj se postaví vedle stejně zábavného Arielu Atom nebo KTM X-Bow.

Mono nabízí 2,3 litrový agregát Cosworth uložený uprostřed. Výkon 280 koní stačí k tomu, aby se malý monopost dostal na stovku za 2,8 vteřin a dosáhl maximální rychlosti 274 km/h. Díky váze 540 kilogramů se vůz může pyšnit poměrem 540 koní / tunu.

Aerodynamika vozu byla optimalizovaná ve spolupráci s univerzitou ve Stuttgartu. Rozložení váhy 48/52 umožňuje vozu využití nejen pro okruhy, ale i pro silnice. BAC Mono se tak může objevit kdekoliv. Ačkoliv kdo by si podobný vůz kupoval pro ježdění na nákupy nebo do práce?

Mono je kulminací snu, který trval dvanáct let. Tak dlouho jsme vůz připravovali. Chtěli jsme auto, které nikdo jiný nedělá,“ sdělil Briggs.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.
 
-jj-
Foto: Archiv

 

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

 

BAC Mono na okruh

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek