Tuning REDAKCE

Benero kupé v přípravě (22.10.2009)

TUNING – Přepracovat kompletně existující model se podařilo i několika českým tunerům. Ovšem za modelem, o kterém dnes  budeme hovořit, byste jen těžko  hledali Audi S5. Správně, podle bočních zadních okének a možná i podle přístrojovky byste to nakonec uhádli, nicméně společnosti Benero se podařil velmi husarský kousek. Ačkoliv je Audi velmi oblíbenou značkou, tuneři nechtějí stát v řadě a možnost konverze do naprosto odlišného vozu je jistě velmi lákavá. Benero lze navíc označit za mnohem sofistikovanější model, ačkoliv až se na něj zadíváme více, zjistíme, že svůj hlavní potenciál má v tom, že je jiný. 

Když se podíváme na karoserii, zjistíme, že celá přední část byla naprosto překopaná. Pryč je obří maska chladiče i kombinované světlomety. Nahradila je klasická maska chladiče a čtveřice světlometů. Zadní čás už tak povedená není. Zdánlivě může připomínat nový model Passatu. I když svažující se střecha je díky klasickému sporťáckému trojúhelníčku velmi atraktivní.

Svůj díl na úspěchu vozu bude mít určitě také 4,2 litrový osmiválec, který byl německou firmou MTM upraven k výkonu 525 koní. Zatím nevyšla oficiální tisková zpráva. Fotografie uveřejnil server Autogespot.com. Nicméně i z uniklých fotografiích je jasné, že bude vyrobena jen limitovaná edice. Počet má být 50 kusů. Cena za jeden kus vyjde zájemce na 400 tisíc euro.

Za tu cenu ovšem rozhodně nestojí. Stačí si uvědomit, že pro spoustu lidí to bude mix Camara, Lexuse a A5, pro jiného mix Passatu a Rovera. A to zcela jistě žádoucí při takové ceně není. Firmě Benero ovšem nelze upřít, že se jim povedla velmi zajímavá úprava.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

 

Benero kupé v přípravě

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek