Tuning REDAKCE

Bentley Birkin Edition od MTM (03.10.2007)

Bentley Birkin Edition od MTMTUNING – Bentley Continental GTC je jedním z nejkrásnějších způsobů jak řídit vůz bez střechy. Luxus a neskutečně velký pocit bezpečí, který vůz nabízí je naprosto nezapomenutelný a pokud se do dokonalého sériového vozu pustí tuningová firma světově známých kvalit, vznikne silná bestie ukrývající se za tvář usměvavého gentlemana v nejlepších letech.

Continental se v úpravě od firmy MTM dočká výkonu 750 koní ve verzi Bentley GT Speed. Zatím je dostupná verze s výkonem 635 a 650 koní. To vše je zabaleno v klasické koncepční karoserii, která se nedočkala žádných úprav. Jediný způsob, jak MTM změnilo vzhled vozu, je sada jednadvaceti palcových kol. Britský elegán si tak zajistil své aristokratické charisma, které oživila instalace technologických novinek v podobě sportovní brzdného systému nebo nového elektronického podvozku.
 
Úprava vozu touto tuningovou firmou znamená jediné: rychlý, rychlejší, MTM. Výkonnostní kit totiž zahrnuje optimalizaci a přeprogramování řídící jednotky, výměnu blíže nespecifikovaných dílů a samozřejmě výfukového systému. Výsledkem je zvýšení standardu 560 koní a maximální rychlosti 318 km/h. Ovšem MTM tato čísla nestačí. Pro zajištění dostatečné atraktivity nadopovala dvanácti válec výkonem 635 koní a neskutečným krouťákem 780 Nm. Druhý krok k výšinám je výkon 650 koní, což z šestilitrového agregátu dělá srdce obra připraveného k těžkému zápasu. Točivý moment se zde zvýšil na 795 Nm.  Dvou a půl tunový kabriolet díky tomuto nastavení sprintuje na stovku za 4,2 vteřin. Maximální rychlost známe jen u modelu Coupé, které a vysokorychlostním oválu Nardo v Itálii jelo maximální rychlostí 331 km/h. Tato hodnota udělala z GT nejrychlejší Bentley, který byl kdy vyroben.

U kabrioletu bude tato hodnota nižší, ovšem i tak můžeme hovořit o jednom z nejrychlejších otevřených vozů na světě. Poslední informace pak hovoří o přípravách kitu pro Bentley GT Speed, který by měl vozu přidat koní na celkové 750 hlavé stádo. Maximální rychlost takového vozu by mohla být 340 km/h.
-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

Bentley Birkin Edition od MTM

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek