Tuning REDAKCE

BMW 1 Convertible (01.10.2007)

BMW 1 ConvertibleNOVINKY – Je to malé, bavorské a hezké. BMW 1 má bratříčka v podobě plážového borce se stahovací střechou. Vypadá skoro jako koncept představovaný již několik let a BMW pravděpodobně osloví všechny, kdo nechce jezdit v příliš individuálním modelu Z4. Automobilka dokonce zveřejnila informaci, že verze 128i Convertible bude vybavena výkonným třílitrovým šestiválcem. Výkon v této verzi dosáhne úctyhodných 230 koňských sil. Na konci roku 2008 se představí verze 135i Convertible, která bude disponovat třílitrovým řadovým šestiválcem dopovaným dvěma turbíčky. Zde se výkon vyšplhá až na hodnotu 300 koní!

Verze 135i Convertible bude mít přímé piezo vstřikovací injektory, vnitřní chlazení air-to-air a především ona zmíněná turba. Díky tomu bude na stovku sprintovat za 5,6 vteřin. Chystané 135i Coupé se na stejnou rychlost dostane ještě o 0,3 vteřiny dříve.

Pohon bude mít BMW na zadní kola, což v rozložení váhy 50/50 dělá z jedničkového kabrioletu velice výkonnou hračku na víkend. Ačkoliv 135i není M1, bystré oko pozná některé atributy výkonných modelů BMW. Sportovní pružiny a nastavení odpovídá modelům individuální řady, stejně jako posilněné brzdy.

Pro milovníky ekologie automobilka připravila verzi 123i, který s výkonem 204 koní nabídne k přírodě šetrný dieselový čtyřválec, který bude v Evropě pravděpodobně velice žádanou variantou. Z nuly na stovku sprintuje za 7 vteřin, což je velice slušný výsledek.

Pro pravověrné vyznavače kabrioletů bude jedničkové „bávo“ velice atraktivním artiklem. Má plátěnou střechu! Vybaven kontroverzním systémem iDrive bude pouze k dostání s navigačním systémem. Interiér bude v kůži, respektive Boston Leather.

Na našem trhu by se mělo objevit snad do jara příštího roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW 1 Convertible

 

BMW 1 Convertible

 

BMW 1 Convertible

 

BMW 1 Convertible

 

BMW 1 Convertible

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek