Tuning REDAKCE

BMW 1 M Coupe od G-Power (03.09.2012)

TUNING – Proslulá tuningová společnost zabývající se vozy BMW se pustila do dalšího projektu. Zaměřila se na nejmenšího člena rodiny mnichovské automobilky a divize M, kupé 1. série. Cílem bylo nejen zvýšit razantně výkon, ale také zajistit perfektní jízdní vlastnosti.

Třílitrový přeplňovaný šestiválec, který najdeme v každém jedničkovém eMku, se dočkal významných změn. Nejenže byl upraven software, G-Power si pohrála i s motorem, zvýšila kapacitu pro chladící systém a vyměnila sériový výfuk za odlehčení z titanu, který uspořil 20 kilogramů.

BMW 1 M Coupe tak v sériové verzi nabízí 340 koní a 450Nm točivého momentu. V úpravě od G-Power je to 435 koní a 590 Nm točivého momentu. Nárůst o téměř sto koní pak bude znát i na zrychlení a celkové rychlosti.

G-Power uvádí, že z nuly na stovku bude kupé nově uhánět za 4,5 vteřiny. Rafička tachometru se při maximální rychlosti dotkne hodnoty 300 km/h.

G-Power vybavil BMW nastavitelnými tlumiči, které zajistí optimální výšku podvozku. Nový je i brzdový systém, který se pyšní šesti pístkovými brzdiči a kotouči o průměru 396mm. Vůz stojí na dvaceti palcových kolech s pneumatikami od Michelinu o rozměrech 255/30 vepředu a 295/25 vzadu.

Pro rozlišení verze G-Power od té sériové pak tuner použil samolepky, které mají být dostupné ve vícero barevných kombinacích.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

Nebrzděte nadoraz - brzdové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

BMW 1 M Coupe od G-Power

BMW 1 M Coupe od G-Power

BMW 1 M Coupe od G-Power

BMW 1 M Coupe od G-Power

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek