Tuning REDAKCE

BMW 120d Sport Diesel Power (30.12.2005)

Ač se to zdá neuvěřitelné, diesely míří na závodní tratě a po nedávno představeném Audi R10 s dieselovým motorem určeným pro start v Le Mans, je na scéně další závoďák. Tentokrát je to bílý kůň jedničkové řady ukrývající pod kapotou dieselový motor. Na konci roku 2004 se na trhu představil vůz s motorem ve předu, pohonem zadních kol a rozložením váhy 50:50. Tyto rysy byly jako stvořeny pro přirozeného kandidáta závodních tratí. BMW vycítilo tento potenciál a v září 2005 představilo Mkový balíček pro tento vůz.

Logo „Diesel Power“ na karoserii konceptu je více než zavádějící. Tento 120d dieselový motor dokáže vyvinout 163 koní, což znamená, že z nuly na stovce je za 7,9 vteřin. Potenciál pro závodní tratě jistě má. Zatím však nevyšla oficiální zprávy automobilky BMW, takže bychom mohli divokých spekulací nechat. Dle fotografií je však BMW hodným následovníkem závodních vozů a jako silniční vůz bude horkým kandidátem pro upevnění řady M na trhu s vozy BMW.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

BMW 120d Sport Diesel Power

BMW 120d Sport Diesel Power

BMW 120d Sport Diesel Power

BMW 120d Sport Diesel Power

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie