Tuning REDAKCE

BMW Alpina B6 S Coupe (14.09.2007)

BMW Alpina B6 S CoupeTUNING – Alpina je jméno pro BMW. Legendární BMW Alpina 3,0 CSL Coupé se proslavilo na začátku sedmdesátých let dokonalou charakteristikou sportovního vozu. Dokonce coby závodní vůz vyhrál evropský šampionát cestovních vozů v roce 1973 a  1977. A pak se v roce 1978 objevilo šestkové coupé. Alpina vytvořila tři sta třiceti koňovou verzi BMW Alpina B7 Turbo Coupé. Další přišla na řadu osmička. Coupé bylo osazeno dvanáctiválcem a dostalo název BMW Alpina B12 5,7 Coupé. A nyní se vůz vrací ve verzi BMW Alpina B6 S Coupe a B6 S Cabrio.

Základem nové úpravy se stalo šestkové kupé, které má o deset kilogramů méně. Mohou za to použité materiály. Pod kapotou najdeme 4,4 litrový osmiválec. A výkonem 500 až 530 koní může vůz dosahovat maximální rychlosti 318 km/h a sprintovat z nuly na stovku za 4,5 vteřin.

Alpina však nezůstala jen u bodykitu a motoru. Zcela nová je převodovka, kterou Alpina vyvinula společně s firmou ZF. Výsledkem je tak zvaný Switch-Tronic, který redukuje automatické převody o padesát procent. Manuál však také zůstává v nabídce. Síla motoru je přenášena na zadní nápravu. Kola mají velikost dvacet palců.

Ačkoliv se Alpina B6 S Coupé chlubí vysokým výkonem, spotřeba je relativně nízká. Pohledné kupé spotřebuje průměrně 12,3 l/100 km a vypustí emisí CO2 cca 294 g/km.

Cena vozu nebyla stanovena.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW Alpina B6 S Coupe

 

BMW Alpina B6 S Coupe

 

BMW Alpina B6 S Coupe

 

BMW Alpina B6 S Coupe

 

BMW Alpina B6 S Coupe

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek