Tuning REDAKCE

BMW chystá supersport (08.11.2010)

NOVINKY – BMW připravuje supersport na bázi konceptu Vision ED (Efficient Dynamics). Po velmi dlouhém čekání a mnoha fámách se tak fanoušci mnichovské automobilky dočkali. BMW dosud ve své nabídce supersport nemělo, pokud nebudeme počítat exotické BMW Z8. První informace hovoří o tom, že novinka by se na trhu mohla objevit již v roce 2013.

Poprvé jsme se s konceptem Vision ED setkali na frankfurtském autosalonu v roce 2009. Následovala velmi dlouhá a úmorná snaha ze strany BMW přesvědčit zákazníky, že nové šestkové „bávo“ bude výjimečné. Automobilka připravila internetové stránky Dontblogabouthis (O tomto nebloguj) a teprve minulý týden automobilka potvrdila plány postavit sériovou verzi ekologického sportovního vozu.

Vůz dostal zelenou a důvodem byly žádosti fanoušků a budoucích zákazníků. Podle BMW by bylo nerozumné na požadavky ze strany veřejnosti nereagovat. Základem pro sériový vůz se stane koncept Vision ED, který zákazníkům nabídne koncepci sedadel 2+2. Bude mít hybridní systém a 1,5 litrový tříválcový turbodiesel o výkonu 163 koní. Společně s elektromotory bude výkon dosahovat hodnoty 328 koní.

BMW už nyní uvádí, že na stovku nový sportovní vůz bude akcelerovat za 4,8 vteřin. Kombinovaná spotřeba by se měla pohybovat kolem 3,76l/100km. Emise CO2 nebudou vyšší než 99 gramů na kilometr.

Samotná baterie, která bude umístěna v podvozku vozu nabídne dojezd zhruba 50 kilometrů. V kombinaci s 24 litrovou nádrží na naftu se dojezd zvýší na maximálních 700 km.

BMW zatím nehovoří o ceně sériového vozu, v zákulisí ale „prolétává“ informace, že novinka bude nejdražším vozem v nabídce bavorské automobilky.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW chystá supersport

BMW chystá supersport

BMW chystá supersport

BMW chystá supersport

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek