Tuning REDAKCE

BMW-legendy pokračují (05.08.2005)

Mysleli jste, že to osmičkou skončilo, a že se už žádný nový nástupce Z8 neobjeví? Také jsem se mýlil. V roce 2008 se ale na trhu objeví nové Z9, nástupce super nádherné Z8ky. Vedle této novinky se v modelovém programu bavorského výrobce objevuje také osmiválcové cabrio Z4 a coupé Z4. Dvě ledvinky na přídi tak pokračují v započaté legendě a Chris Bangle se stává stále oblíbenějším a uznávanějším.

Model Z8 byl ve všech směrech retro. Pod karoserií se však skrývala nejmodernější technika, se kterou byl spokojen i James Bond v podání Pierce Brosnanna. V roce 2000 – 2003 bylo postaveno více než 5 700 kusů BMW Z8. Díky své estetičnosti má velký roadster velkou šanci se v prodejích objevit. Na to si ale budeme muset počkat až do roku 2008.

Výrobce vůz plánuje vybavit nejmodernějšími technologiemi a zajistit absolutní bezpečnost pro pasažéry. Pokud bychom již dnes hovořili o ceně, ta se vyhoupne na minimálních 120 tisíc euro. Více než pravděpodobné je využití nového pětilitrového desetiválce pod kapotou z M5 a M6, který se chlubí výkonem 507 koní. K zahození ale jistě nebude i osmiválec z M3 fascinující s výkonem 415 koní.

Konkurenty na trhu má již dnes dané. Porsche 911 Carrera Cabrio nebo nový Aston Martin V8 Vantage či Nobel Roadster.

Vedle Z8 se Z9 bude honosit brutálními tvary dávající jasně najevo sílu, rychlost a neohroženost. Sportovní vůz  ve stylu high-tech uvidíme již na autosalonech v roce 2007.

Druhým drobečkem, který se chystá zaujmout trh, je Z4 coupé, které je plánováno již na rok 2006. Zatímco Z9 je hudbou budoucnosti, BMW představí novou čtyřku již letos v září ve Frankfurtu. BMW tak reaguje na výzvu Audi, která v témže roce představí nové TT coupé.
 
Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

BMW-legendy pokračují

 

BMW-legendy pokračují

 

BMW-legendy pokračují

 

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek