Tuning REDAKCE

BMW M3 G-Power - 635 koní (28.01.2009)

TUNING – Kdyby někdo v Mnichově v automobilce BMW před dvaceti lety řekl, že trojková řada může mít výkon 635 koní, zřejmě by se mu každý vysmál. Nicméně sny se stávají skutečností a obyčejně neobyčejná M3 se s čtyřlitrovým osmiválcem pod kapotou pyšní kapitálním výkone 635 koní. Za vše může tuningová společnost G-Power, která nebyla spokojena s výkonem 414 koní. Na druhou stranu, co bychom čekali od společnosti, která má na triku titul výrobce nejrychlejšího sedanu na světě.

Firma G-Power si pohrála s 550 koňovým desetiválcem z BMW M5 a překvapila výkonem 730 koní. Nicméně výkon BMW M3 je stejně tak zajímavý jakou u sedanu. Pro nenáročné zákazníky je připraven kit EVO I, který přidává sériové verzi M3 103 koní. Kit Evo II má stejný základ jako EVO I, jen má o dalších 24 koní více, celkem tedy 541 PS.

Vrcholem je EVO III systém. Zde už firma představila naprosto dokonalý systém přeplňování, nové chlazení a závodní vzduchový filtr. Lehčí písty s redukovaným kompresním poměrem 10,3:1 a samozřejmě nový výfukový systém.

Součástí úpravy je také aerodynamický kit, který ovšem v plné šíři respektuje původní linie modelu M3. Nový podvozek snižuje vůz o 25 milimetrů. Nové jsou brzdy a v interiéru nalezneme karbonové doplňky.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek