Tuning REDAKCE

BMW M3 G-Power - 635 koní (28.01.2009)

TUNING – Kdyby někdo v Mnichově v automobilce BMW před dvaceti lety řekl, že trojková řada může mít výkon 635 koní, zřejmě by se mu každý vysmál. Nicméně sny se stávají skutečností a obyčejně neobyčejná M3 se s čtyřlitrovým osmiválcem pod kapotou pyšní kapitálním výkone 635 koní. Za vše může tuningová společnost G-Power, která nebyla spokojena s výkonem 414 koní. Na druhou stranu, co bychom čekali od společnosti, která má na triku titul výrobce nejrychlejšího sedanu na světě.

Firma G-Power si pohrála s 550 koňovým desetiválcem z BMW M5 a překvapila výkonem 730 koní. Nicméně výkon BMW M3 je stejně tak zajímavý jakou u sedanu. Pro nenáročné zákazníky je připraven kit EVO I, který přidává sériové verzi M3 103 koní. Kit Evo II má stejný základ jako EVO I, jen má o dalších 24 koní více, celkem tedy 541 PS.

Vrcholem je EVO III systém. Zde už firma představila naprosto dokonalý systém přeplňování, nové chlazení a závodní vzduchový filtr. Lehčí písty s redukovaným kompresním poměrem 10,3:1 a samozřejmě nový výfukový systém.

Součástí úpravy je také aerodynamický kit, který ovšem v plné šíři respektuje původní linie modelu M3. Nový podvozek snižuje vůz o 25 milimetrů. Nové jsou brzdy a v interiéru nalezneme karbonové doplňky.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

BMW M3 G-Power - 635 koní

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek