Tuning REDAKCE

BMW Z4 oficiálně (15.12.2008)

NOVINKY – Nová generace vozu Z4 byla konečně oficiálně představena. Jak už napovídaly nejasné fotografie, jde o unikátní model, který je zatím nejlepší evolucí sportovního roadsteru automobilky BMW. Sama automobilka uvedení na trh nepodceňuje. Zveřejnila na šedesát fotografií a dvě promo videa. Premiéra modelu se uskuteční již v lednu na Detroit Auto Show.

Agresivní pohled nového roadsteru vrací BMW do zlaté éry sedmdesátých let, kdy se všem modelům přezdívalo žraloci. Nová Z4 je také žralokem, ovšem v moderním hávu. Na první pohled nelze přehlédnout dokonalé linie vycházející z předního nárazníku, přes kapotu do linií dveří. Nové světlomety pak formují naprosto nový design.

Pevná skládací střecha je standardem a stahuje se během 20 vteřin. Interiér prošel modernizací a stejně tak se změny odehrávají také v motorovém prostoru. Těšit se můžeme na 2,5 litrový šestiválec o výkonu 204 koní a 3 litrový šestiválec s výkonem 258 koní. Třílitr požene otevřený vůz na stokilometrovou rychlost během 5,8 vteřin. Vrcholem v nabídce pak bude 3,0 litr twin-turbo s výkonem 306 koní. Ten zajistí zrychlení z nuly na sto za 5,2 vteřin.

Cena zatím nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW Z4 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek