Tuning REDAKCE

BMW Z4 oficiálně (15.12.2008)

NOVINKY – Nová generace vozu Z4 byla konečně oficiálně představena. Jak už napovídaly nejasné fotografie, jde o unikátní model, který je zatím nejlepší evolucí sportovního roadsteru automobilky BMW. Sama automobilka uvedení na trh nepodceňuje. Zveřejnila na šedesát fotografií a dvě promo videa. Premiéra modelu se uskuteční již v lednu na Detroit Auto Show.

Agresivní pohled nového roadsteru vrací BMW do zlaté éry sedmdesátých let, kdy se všem modelům přezdívalo žraloci. Nová Z4 je také žralokem, ovšem v moderním hávu. Na první pohled nelze přehlédnout dokonalé linie vycházející z předního nárazníku, přes kapotu do linií dveří. Nové světlomety pak formují naprosto nový design.

Pevná skládací střecha je standardem a stahuje se během 20 vteřin. Interiér prošel modernizací a stejně tak se změny odehrávají také v motorovém prostoru. Těšit se můžeme na 2,5 litrový šestiválec o výkonu 204 koní a 3 litrový šestiválec s výkonem 258 koní. Třílitr požene otevřený vůz na stokilometrovou rychlost během 5,8 vteřin. Vrcholem v nabídce pak bude 3,0 litr twin-turbo s výkonem 306 koní. Ten zajistí zrychlení z nuly na sto za 5,2 vteřin.

Cena zatím nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

BMW Z4 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek