Tuning REDAKCE

Brabus E V12 Coupe (04.03.2010)

TUNING – Pokud jste měli sen o tuningovém voze, zde může být jeho živoucí zpodobnění. Společnost Brabus se pustila do Mercedesu Benz E Coupe. V základním provedení jde o luxusní kupé, které má i ucházející výkon. Jenže verze Brabusu dělá z tohoto modelu naprosto dokonalou záležitost. Pod kapotou má hřmící dvanáctiválec o výkonu 800 koní. Nestačí vám to?

V pořádku, protože Brabus E V12 Coupe umí zaujmout jen samotným vzezřením. Kompletní bodykit je kombinací černého lakování a karbonových dílů. Stačí se podívat na masku chladiče nebo přední blatníky. Tady někdo opravdu přemýšlel. Křídlo na zádi to jen potvrzuje. U Brabusu nejde o nahodilý design. Vše je funkční. Musí být. Tedy kromě všudypřítomných log úpravce.

Motor je z produkce Brabusu. Název SV12 R Biturbo 800 neprozrazuje objem 6,3 litrů. Původní motor měl objem 5,5 litrů. Nechybí nové vnitřnosti v podobě sportovních vaček nebo nový systém nasávání vzduchu. Bohužel z technických zlepšení toho Brabus moc neprozrazuje. Tedy pokud nebudeme hovořit o dvou turbíčkách a novém výfukovém systému.

Kvůli plnění emisních limitů Euro4 se úpravce rozhodit naprogramovat vůz pro maximální rychlost 349 km/h, ačkoliv by bez problémů zvládnul rychlost 370 km/h. Dvanácti pístkové brzdiče vepředu a šestipístkové vzadu se starají o odpovídající brzdný účinek. Z nuly na stovku se vůz dostane za 3,7 vteřin. Za 470 tisíc euro je tento Brabus velmi zajímavou záležitostí.

V interiéru se dočkáme kůže a světle čalouněných sedadel. Provedení trochu připomíná práci tunerů od Mansory. U Brabusu se snažili být extravagantní a podařilo se jim. Hardcore Mercedes si své majitele bezesporu najde.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 16%.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek