Tuning REDAKCE

Brabus E V12 Coupe (04.03.2010)

TUNING – Pokud jste měli sen o tuningovém voze, zde může být jeho živoucí zpodobnění. Společnost Brabus se pustila do Mercedesu Benz E Coupe. V základním provedení jde o luxusní kupé, které má i ucházející výkon. Jenže verze Brabusu dělá z tohoto modelu naprosto dokonalou záležitost. Pod kapotou má hřmící dvanáctiválec o výkonu 800 koní. Nestačí vám to?

V pořádku, protože Brabus E V12 Coupe umí zaujmout jen samotným vzezřením. Kompletní bodykit je kombinací černého lakování a karbonových dílů. Stačí se podívat na masku chladiče nebo přední blatníky. Tady někdo opravdu přemýšlel. Křídlo na zádi to jen potvrzuje. U Brabusu nejde o nahodilý design. Vše je funkční. Musí být. Tedy kromě všudypřítomných log úpravce.

Motor je z produkce Brabusu. Název SV12 R Biturbo 800 neprozrazuje objem 6,3 litrů. Původní motor měl objem 5,5 litrů. Nechybí nové vnitřnosti v podobě sportovních vaček nebo nový systém nasávání vzduchu. Bohužel z technických zlepšení toho Brabus moc neprozrazuje. Tedy pokud nebudeme hovořit o dvou turbíčkách a novém výfukovém systému.

Kvůli plnění emisních limitů Euro4 se úpravce rozhodit naprogramovat vůz pro maximální rychlost 349 km/h, ačkoliv by bez problémů zvládnul rychlost 370 km/h. Dvanácti pístkové brzdiče vepředu a šestipístkové vzadu se starají o odpovídající brzdný účinek. Z nuly na stovku se vůz dostane za 3,7 vteřin. Za 470 tisíc euro je tento Brabus velmi zajímavou záležitostí.

V interiéru se dočkáme kůže a světle čalouněných sedadel. Provedení trochu připomíná práci tunerů od Mansory. U Brabusu se snažili být extravagantní a podařilo se jim. Hardcore Mercedes si své majitele bezesporu najde.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 16%.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

Brabus E V12 Coupe

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek