Tuning REDAKCE

Brabus Rocket pro policii (20.11.2006)

Brabus Rocket pro policiiTUNING – Brabus je ve světě tuningu pojem. Rocket je název jedinečné úpravy jedinečného modelu Mercedesu CLS. Čtyřdveřové kupé bylo poprvé představeno již loni, ovšem nyní se Brabus pyšní vozem, který připravil pro německou policii. Ano Brabus CLS Rocket V12 se oblékl do policejního kabátku a pyšní se 730 koňmi pod kapotou.

Dvanáctiválec má obsah 6,3 litrů a k supervýkonu napomáhají dvě turbodmychadla. Výkon 730 koní při točivém momentu 1 320 Nm stačí k tomu, aby těžkotonážní CLS s policejní výbavou uhánělo z nuly na stovku za 4 vteřiny. A pokud byste se tomuto vozu snažili na německé dálnici ujet, pak věřte, že z místa sprintuje na dvou set kilometrovou rychlost za 10,5 vteřin. A tím to nekončí. Zatímco vaše elektronické omezení zastaví automobil na maximálce 250 km/h, Brabus Rocket uhání z místa na tři sta kilometrovou rychlost za 29,5 vteřin.

S maximální rychlostí 350 kilometrů by byl na dálnici téměř nedostižný. Zatím jde o aktivitu projektu Tune it safe!, ale možná se během příštího roku s tímto vozem na německé dálnici opravdu setkáme. Zatím tyto zprávy nejsou potvrzené a policisté mohou snít o další vychytávce, která by jim zvýšila motivaci při práci.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Brabus Rocket pro policii

 

Brabus Rocket pro policii

 

Brabus Rocket pro policii

 

Brabus Rocket pro policii

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek