Tuning REDAKCE

Brutální tuning - Chopster (18.02.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/18_02_2005_chopster/logo_01Brutální tuning - Chopster

Asi největší pecka v oblasti tuningu tohoto roku je na světě. Firma Rinspeed realizovala svůj koncept vozu Porsche Cayenne nazvaný Rinspeed Chopster a představí ho na autosalonu v Ženevě. Naprostý odpůrce vozů SUV, potažmo konkrétně velkého Porsche, zde nebude mít možnost couvnout. Chopster je na pohled fantastický a s dokonalou pečlivostí zpracovaný. Exkluzivní vůz s extrovertními vlastnostmi. Po bláznivém autě do vody se Rinspeed vrací s dokonalou technikou.

Každý z nás chápe tuning úplně jinak. Velmi oblíbené slovo tuzing se stalo synonymem pro naprostý kvač. Ovšem zatím co většina z nás a firem se snaží oblékat vozy do nového ošacení, Rinspeed se dívá na úpravy vozů mnohem egoističtěji a pokud už něco vytvoří, dá tomu své vlastní jméno. Když před několika měsíci uvolnilo vedení firmy fotografii oranžového Cayenna se sníženou střechou a s brutálními spojlery, málokdo věřil, že by se někdy něco podobného objevilo na silnicích. A sen se nyní stal realitou. Za 323 tisíc eur si může každý z „nás“ koupit svého Chopstera.

Oficiálně bude vůz představen veřejnosti prvního března ve městě na řece Rýn. „Chopster je SUV luxusní třídy a životního stylu, které bylo designováno přímo pro automobilové nadšence, kteří očekávali sportovní a vysoce extrovertní ambice v segmentu vozů SUV,“ uvedl předseda společnosti Rinspeed, Frank M. Rinderknecht.

Firma EDAG snížila střechu o 70 mm a přidala vozu obrovskou svalovou hmotu. Po steroidové dávce se image sériového Cayennu změnil. „Naší inspirací designu Chopsteru byla image hráčů amerického fotbalu, kteří se navenek tváří jako atletiční a enormě silní partneři,“ uvedl Johannes Barckman, ředitel designového studia EDAG.. Samozřejmosti však je také asertivita, která se slučuje i s vlastnostmi nového „buldoka“.  

Neuvěřitelné rozšíření bočních partii posunují Cayenna do řady extrémních vozů. Už jen díky šestiset koňovému přeplňovanému motoru, který byl vyvíjen firmami BSO 2001 a CAD Engineering. Kola jsou z lehkých slitin o rozměru 23 palců a jsou obuty do nízkoprofilových pneumatik Continental SportContact.

Vedle exteriérových a interiérových změn, lze ve voze nalézt monitory Blaupunkt, DVD přehrávač a konzole Sony Playstation 2. Pro pohodlí a sportovní švih je ve voze k dispozici kompletní sada sportovních sedadel. A to nejen vepředu, ale i vzadu.

Chopster reprezentuje svou firmu a obohacuje segment SUV o sportovní dokonalou hračku.


Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Chopster

     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek