Tuning REDAKCE

Budoucnost Audi A3 (12.04.2011)

NOVINKY – Audi A3 patří mezi oblíbené vozy tunerů nejen u nás, ale zejména v zahraničí. Na naší scéně není tolik vidět především kvůli stále vysoké pořizovací ceně. Přesto se tu a tam na srazech objeví kousky, které odpovídají stylu, ve kterém je A3 nejlepší, decentní čistý tuning okoukaný od našich západních sousedů. Automobilka zveřejnila nyní skicy, jak bude vypadat nástupce současného modelu.

Do souboje o zákazníky v kategorii klasických hatchbacků hodlá vstoupit Mercedes se třídou A. Odpověď Audi i BMW musí být rázná. Záměrně necháváme stranou Volkswagen Golf, ten má své fanoušky téměř čtyřicet let a ti ho jen tak neopustí. A i když se Golf těší zálibě i mladých zákazníků, pomyslní konkurenti A3 a BMW 1 tu stále jsou a čekají na svou příležitost.

Novinka od Audi se bude prodávat už na konci roku 2012 a vzhledem ke konceptu od Mercedesu bude muset být velmi sportovní. Audi tvrdí, že bude velmi podobné tomu, které, jsme viděli na ženevském autosalonu v březnu. Třídveřový hatchback tak může být velmi ostrý, dynamický a sportovní. Velký kontrast vystouplých blatníků a nízký profil bočních oken bychom teoreticky mohli pozorovat i v sériové verzi. Na velmi ostrou masku asi nedojde.

V interiéru se dočkáme změn, které nedávno nabídl koncept A3 sedan. Méně někdy znamená více, což potvrzuje i spartanské pojetí přístrojové desky i v tomto případě a zde bude mít Audi bezesporu úspěch. V budoucnu Audi slibuje v automobilech nový info-zábavní systém, kterému bude vévodit dotykový displej. Připravovaná Audi A3 už má tímto systémem disponovat.

Podle dostupných informací se jako první objeví třídveřová verze Audi A3, a to pravděpodobně opět na ženevském autosalonu. Následně budou odhaleny i verze s pěti dveřmi a sedan. Automobilka slíbila, že v nabídce nevynechá ani kabriolet.

Automobily rostou a Audi A3 je toho důkazem. Například nový sedan má stejné rozměry jako originální model A4. Tak jako tak to vypadá, že bude dostatek vozů, které si zaslouží úpravy.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

 

Budoucnost Audi A3

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek